در حال بارگزاری ...

صفحه خطای Ignition در لاراول ۶

توسط الهه قنبری
آخرین به روز رسانی شنبه 04 بهمن 1399

یکی از ویژگی‌های جدیدی که به لاراول نسخه ۶ اضافه شده است، صفحه خطای Ignition است که عملیات ردیابی و رفع خطاها و باگ‌ها را در این فریم ورک بهبود می‌بخشد. در این مقاله از لیداوب با این قا

یکی از ویژگی‌های جدیدی که به لاراول نسخه ۶ اضافه شده است، صفحه خطای Ignition است که عملیات ردیابی و رفع خطاها و باگ‌ها را در این فریم ورک بهبود می‌بخشد. در این مقاله از لیداوب با این قابلیت جدید لاراول بیشتر آشنا می‌شویم.


Ignition یک صفحه خطای پیش‌فرض در لاراول ۶ است که یکی از قابلیت‌های جدید این نسخه از لاراول به شمار می‌رود. با استفاده از این قابلیت جدید در فریم ورک لاراول، می‌توانید عملیات خطایابی و ردیابی و رفع خطاها را به صورت قابل توجهی بهبود ببخشید.

Ignition یک صفحه خطای خاص در لاراول ۶ است که می‌تواند به تابعی خاص در فریم ورک دسترسی پیدا کرده و مسیر ویوی کامپایل نشده و ویوی blade شما را نمایش ‌دهد.

صفحه خطای Ignition

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در این صفحه چندین تب وجود دارد که دارای نکات مفیدی درباره درخواست‌ها، برنامه و فریم ورک، کاربران، محتوا و اشکال زدایی (debug) است.

مطالعه بیشتر:

برگه debug شامل ویژگی‌های خوبی برای نمایش کوئری‌ها، لاگ‌ها و dumpها است. هنگامی که در یک dump خطایی رخ می‌دهد، Ignition نام فایل را در جایی که این خطا رخ داده است، نمایش می‌دهد. در این صورت، دیگر نیازی به جستجوی بیشتر و فراخوانی متد dd () در پکیج vendor نخواهیم داشت.

جدای از نمایش اطلاعات خطایابی و امکانات جدید برای رفع خطاها، Ignition دارای یک ویژگی خوب دیگر نیز هست، به این صورت که امکان ارائه پیشنهادات نیز در آن وجود دارد. برای مثال، در صورت مشاهده خطایی در کلاس یا مسیر ویو، این صفحه راه حل‌های پیشنهادی خود را نیز به شما ارائه می‌دهد.

صفحه خطای Ignition به صورت پیش‌فرض در لاراول ۶ موجود است، ولی برای کار با اپلیکیشن‌های موجود در لاراول ۵ می‌توانید آن را به صورت یک پکیج نصب کرده و از آن استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این پکیج و نحوه نصب و دستورالعمل‌های استفاده از آن و دریافت کد منبع، می‌توانید به GitHub سر بزنید.

سایر مقالات کابردی لیداوب در رابطه با فریم ورک لاراول را از دست ندهید.

 

دیدگاه ها

دیدگاه ها : 0


متاسفانه فقط اعضای سایت قادر به ثبت دیدگاه هستند

رایگان

اشتراک گذاری در
سورس خرید و فروش ارزهای دیجیتال
ثبت امتیاز
5 (1 رای)

   لطفا صبر کنید ...