۵ ابزار مهم برای موفقیت در بازاریابی محتوا

موفقیت در بازاریابی محتوا کار ساده‌ای نیست. ما هر روز برای ارائه محتوای آموزشی و جذاب با اطلاعات بیشتر و بیشتر و الگوریتم‌های دائما متغیر مواجه هستیم. پس حتما فکر می‌کنید باید یک ابر قهرمان باشید تا از پس این وظیفه بر بیایید. اما فراموش نکنید حتی ابر قهرمان‌ها هم با دست خالی کاری انجام نمی‌دهند و یک شمشیر، سپر یا طناب نیاز دارند. در واقع برای انجام دادن بهتر و موثرتر امور مربوط به سئو، شما به ابزار درست نیاز دارید. در این مقاله قصد داریم چند ابزار برای بازاریابی محتوا معرفی کنیم که کار را برای شما آسان‌تر می‌کنند.

ابزار بازاریابی محتوا

برای سئو بهتر، داده‌های خود را بهتر بررسی کنید

نکته مهمی که در بازاریابی دیجیتال باید به آن توجه کنید این است که ما با داده‌های زیادی روبرو هستیم. همه‌ی ما از آنالیز و بررسی شاخص های کلیدی عملکرد (KPIs) خود لذت می‌بریم اما گاهی اوقات دنبال کردن همه‌ی آن‌ها از یک داشبورد به داشبورد دیگر بسیار خسته کننده می‌شود. خوشبختانه یک راه‌حل عالی برای این کار وجود دارد.

Databox همه‌ی داده‌های دیجیتالی که نیاز داریم را برای ما گردآوردی کرده است. این ابزار موثر همه‌ داده‌ها از ابزارهای محبوبی مانند Google Analytics،‌ HubSpot، Zendesk و غیره را به صورت یکپارچه ارائه می‌کند. Databox به شما کمک می‌کند برای جمع آوری داده‌ها به سایت‌های مختلف رجوع نکنید و در واقع به این ترتیب نه تنها جمع‌آوری داده آسان‌تر می‌شود بلکه در زمان شما هم صرفه‌جویی خواهد شد.

پیت کاپوتا (Pete Caputa) مدیرعامل دیتا باکس می‌گوید:

حجم زیاد داده‌ها نا امید کننده است، به همین دلیل ما تمرکز خود را معطوف کردیم تا به بازاریابان کمک کنیم بتوانند همه داده‌ها را درک کنند. به این ترتیب آن‌ها می‌توانند برای اجرای کمپین‌های خود تصمیمات بهینه‌تری را اتخاذ کنند.

 ابزار سئو

بررسی ترندها برای فهمیدن موضوعات داغ فضای آنلاین

جالب است بدانید روزانه بیش از ۳ میلیون پست در وبلاگ‌های مختلف منتشر می‌شود. کار سختی است که پست وبلاگ شما در میان این همه شلوغی دیده شود. بنابراین بسیار مهم است از ابزاری استفاده کنید که به بهتر دیده شدن محتوای  شما کمک کند. BuzzSumo همان ابزاری است که به آن نیاز داریم. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا بررسی کنید چه کلمات کلیدی بهترین بازخورد را در فضای آنلاین ارائه می‌دهند. در واقع به کمک این ابزار می‌توانیم بفهمیم در حال حاضر در فضای آنلاین در مورد چه چیزهایی بیشتر صحبت می‌شود و چه کلمات کلیدی بیشتر به کار می‌رود. به این ترتیب شما می‌توانید مطالبی را تهیه کنید که مخاطب بیشتری را به خود جلب می‌کند. فراموش نکنید، یکی از اصول قرار گرفتن در صفحه اول جستجوی گوگل مرتبط بودن موضوعات شما با کلمات کلیدی است که جستجو می‌شوند.

ابزار سنجش سرعت بارگذاری صفحات وب

زمان بارگذاری صفحه سایت خود را بررسی کنید

عوامل زیادی برای جلب توجه کسی که از سایت شما بازدید می‌کند وجود دارد که این عوامل می‌توانند باعث دیده شدن شما در صفحه اول جستجوی گوگل شوند. این عوامل می‌تواند یک محتوای عالی یا یک ویدیوی جذاب باشد، اما چیزی که شاید به آن توجه نکرده‌اید مدت زمان لود شدن یا بالا آمدن صفحات سایت شما است. مردم بسیار بی صبر هستند و اگر زمان لود شدن صفحات سایت شما خیلی طولانی باشد پیش از آنکه بخواهید حرفی بزنید سایت شما را ترک می‌کنند. خوشبختانه ابزار Pingdom Website Speed Test وجود دارد تا شما بتوانید سرعت بارگذاری صفحات سایت خود را بسنجید.

اگر سرعت بارگذاری سایت شما پایین بود می‌توانید با بهبود سرعت سرور و جنبه‌های فنی مانند HTTP request و همچنین بهینه سازی تصاویر و ویدیوهای موجود در سایت و برطرف کردن مشکل لینک‌های معیوب سرعت آن را ارتقا ببخشید.

ابزار بازاریابی محتوا

نظارت بر لینک‌ها در وب سایت

لینک‌ها یکی از مهمترین عوامل برای بهینه سازی سئو سایت شما هستند که در عین حال بسیار حساس هستند. لینک‌های خارجی ممکن بدون اطلاع شما تغییر کنند و لینک‌های داخلی هم ممکن است از کار بیفتد. مخصوصا وقتی که سال‌های زیادی از عمر وبلاگ شما گذشته باشد. اما مسلما وقت کافی برای سر زدن به همه‌ی لینک‌ها را نخواهیم داشت. ابزار SEMrush مخصوص همین کار است. با کمک این ابزار می‌توانید لینک‌های شکسته و معیوب و همچنین توضیحات متای از دست رفته و عکس‌های با تگ‌های (alt) خالی را شناسایی کنید. بهتر است هر سه ما یک بار این بررسی‌ها را انجام دهید تا جایگاه خوب خود در گوگل را از دست ندهید.

ابزار سئو و بازاریابی محتوا

در ارتباط بودن با وبلاگ نویس ها و تاثیرگذاران فضای مجازی

وقتی از محتوا صحبت می‌کنیم، وبلاگ‌نویس‌ها و تاثیرگذاران همان کسانی هستند که شما نیاز دارید با آن‌ها در ارتباط باشید در واقع آن‌ها می‌توانند روی ترافیک سایت شما تاثیر بگذارند و بازدید شما را بالا ببرند. اما سوال اینجا است که چگونه می‌توانید بفهمید چه کسی مناسب کسب و کار و محصولات شما است.

با استفاده از ابزار Ninja Outreach یافتن بلاگرها و کسب و کارهایی که مرتبط با سایت شما هستند بسیار ساده است و با استفاده از کلمات کلیدی می‌توانید بفهمید چه وبلاگ‌هایی در ارتباط با کسب و کار شما فعالیت می‌کنند و با ارتباط موثر با آن‌ها بتوانید ترافیک سایتتان را بالا ببرید.

برچسب ها