در حال بارگزاری ...

اصول پایه ای سئو را یاد بگیریم

توسط مژده شاه نعمت الهی
آخرین به روز رسانی دوشنبه 13 مرداد 1399

اصول پایه ای سئو به شما کمک می‌کند که مطالبی که در وب‌سایتتان منتشر می‌کنید در موتور جستجوی گوگل با رتبه‌ خوبی نمایش داده شوند. در این مقاله از لیداوب با سه اصل پایه‌ای و آسان سئو آشنا می‌شویم.

اصول پایه‌ای سئو ثابت هستند و رعایت کردن آن‌ها، جایگاه محتوای شما را در موتورهای جستجو بالاتر می‌برد. همراه لیداوب این اصول را یاد بگیرید.


الگوریتم‌های گوگل و قوانین فنی سئو، همیشه در حال تغییر هستند. این موضوع می‌تواند برای صاحبان کسب و کارهای کوچک که دانش پایه‌ای فنی ندارند، خوشایند نباشد. در این مقاله نمی‌خواهیم وارد جزئیات شویم مثلا بگوییم یک تصویر بزرگ، بیشتر در صفحات اول گوگل باقی می‌ماند یا کمتر؟ بلکه می‌خواهیم موضوع را از دید کلی‌تری بررسی کنیم. گوگل می‌خواهد برای کاربران موتور جستجویش نتایج خوبی ارائه دهد و اگر شما با هدف به دست آوردن مشتری کار کنید، رتبه بندی خیلی خوبی در گوگل بدست می‌آورید. این چیزی است که حتی یک تازه کار هم می‌تواند آن را درک کند. به طور مشخص، سه اصل پایه‌ای در سئو وجود دارد که باعث می‌شود بدون داشتن دانش فنی خاص، به هدف خود که بدست آوردن نتایج خوب از گوگل است، دست پیدا کنید. در ادامه با این سه اصل همیشه پابرجا، بیشتر آشنا می‌شویم.

اصول پایه ای سئو
۱. کاربر نهایی همیشه مهم‌ترین هدف ما است

گوگل خودش یک کسب و کار است که می‌خواهد محصول بسیار خوبی ارائه دهد. یعنی خودش هم می‌خواهد نتایج مرتبط و ارزشمندی را برای جستجوی کاربرانش فراهم کند. بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک، درگیر نوشتن الگوریتم‌های جستجو می‌شوند اما این فکر عاقلانه‌ای نیست. وقتی در حال نوشتن محتوا هستید، به گوگل فکر نکنید، به کاربر نهایی فکر کنید. محتوای شفاف، ساختاریافته و آموزنده آماده کنید. اگر برای مخاطب واقعی‌تان که انسانها هستند بنویسید، نوشته شما مناسب الگوریتم‌ها هم خواهد بود. 

مقاله‌ مرتبط:

۲. خودتان را کلاه سفید بدانید

کلاه سیاه‌های سئو می‌خواهند سیستم را فریب بدهند و قوانین معروف گوگل را دور بزنند. کلاه سفیدهای سئو، روی قوانین گوگل ایستادگی می‌کنند. تاکتیک‌های کلاه سیاه‌، نتایج سریعی تولید می‌کند اما هرگز نتایج بادوامی نیستند. یک سئوی خوب و پایدار به یک رویکرد کلاه سفید احتیاج دارد. پس تلاش نکنید که گوگل را بازی دهید. شما نیازی به متوسل شدن به حیله یا خریدن لینک ندارید. فقط کافی است روی محتوای ارزشمندی تمرکز کنید که دارای کلیدواژه‌های درست و واقعی باشد و به طور طبیعی از سایت‌های دیگر لینک بدست بیاورد. به جای استفاده از میانبرها، کار واقعی و درست را انجام دهید.

۳. از تمام فرصت‌ها استفاده کنید

اگر تلاش کنید به زور کلید وا‌ژه در متن‌تان استفاده کنید، کلا فکرش هم اشتباه است چه برسد به انجام دادن آن. راه درست این است که از کلید واژه‌ها به صورت اصلی و واقعی استفاده کنید. اگر تمرکز خود را بعد از نوشتن مطالب خوب، روی استفاده از عنوان‌های درست و به‌جا و توضیحات متای قوی بگذارید، مطمئن باشید بهترین نتیجه را بدست می‌آورید.

متن و سئو

رعایت کردن این سه اصل می‌تواند در رتبه‌بندی شما در گوگل تاثیر بسیاری داشته باشد. بعضی‌ها فکر می‌کنند که سئو، موضوعی پیچیده است و برای منتشر کردن مطالب پربازدید باید دانش فنی پیچیده ای داشت؛ اما اینطور نیست. همین اصول ساده می‌تواند اصلی‌ترین عامل موفقیت شما در سئو باشد. می‌توانید امتحان کنید و نتیجه‌اش را ببینید.

دیدگاه ها

دیدگاه ها : 0


متاسفانه فقط اعضای سایت قادر به ثبت دیدگاه هستند

رایگان

اشتراک گذاری در
سورس خرید و فروش ارزهای دیجیتال
ثبت امتیاز
1 (9 رای)

   لطفا صبر کنید ...