در حال بارگزاری ...

اعتبارسنجی کد پستی در فریم ورک لاراول

توسط الهه قنبری
آخرین به روز رسانی دوشنبه 29 دی 1399

در این مقاله از لیداوب، با یکی دیگر از پکیج‌های کارآمد و محبوب فریم ورک لاراول با نامPostal Code Validation آشنا می‌شویم که برای اعتبارسنجی کدهای پستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در برنامه‌های کاربردی تحت وب، انجام اعتبار سنجی بر روی کد پستی کشورهای مختلف می‌تواند کاری مشکل باشد، اما به لطف ارائه پکیج Postal Code Validation در فریم ورک لاراول، اعتبارسنجی کدهای پستی به راحتی امکان پذیر شده است:

$this->validate($request, [
'postal_code' => 'postal_code:NL,BE',
]);

در اینجا، قاون کلی این اعتبارسنجی را مشاهده می‌کنید:

$this->validate($request, [
'postal_code' => [
PostalCode::forCountry('NL')->andCountry('BE'),
],
]);

این پکیح از عملیات اعتبار سنجی بر روی کد پستی تمام کشورهای جهان پشتیبانی می‌کند و فرم‌های برنامه شما را قادر می‌سازد که از چندین کد پستی پشتیبانی کرده یا یک کد پستی خاص را براساس منطقه بومی فعلی کاربر به او اختصاص دهید.

علاوه بر این، اگر بخواهید از قوانین اعتبار سنجی کد پستی در قالب regular expression برای هر منطقه از جهان استفاده کنید، می‌توانید لیستی از regular expressionها را در (Common Locale Data Repository (CLDR بیابید. همچنین، اطلاعات بیشتر در این زمینه را می‌توانید در این لینک به دست آورید.

اشنایی با پکیج‌های بیشتر در لیداوب:

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این پکیج و دریافت کد منبع و فایل readme آن، می‌توانید سری به GitHub بزنید. با سایر مقالات ما در لیداوب همراه باشید.

 

دیدگاه ها

دیدگاه ها : 0


متاسفانه فقط اعضای سایت قادر به ثبت دیدگاه هستند

رایگان

اشتراک گذاری در
سورس خرید و فروش ارزهای دیجیتال
ثبت امتیاز
5 (1 رای)

   لطفا صبر کنید ...