در حال بارگزاری ...

چگونه انتشار محتوای رایگان باعث فروش بیشتر می شود؟

توسط الهام غایب
آخرین به روز رسانی دوشنبه 13 مرداد 1399

 جهان امروز به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود. همه کسب و کارها ناگزیر به حضور در فضای آنلاین هستند. انتشار محتوای رایگان یکی از روش‌های جذب مخاطب است. بدون شک جهان طی دو یا سه دهه گذشته

 جهان امروز به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود. همه کسب و کارها ناگزیر به حضور در فضای آنلاین هستند. انتشار محتوای رایگان یکی از روش‌های جذب مخاطب است.


بدون شک جهان طی دو یا سه دهه گذشته تفاوت‌های زیادی کرده است. کسب و کارهای زیادی دیجیتالی شده‌اند، هشتگ دیگر علامت پوند نیست، اینترنت دایل آپ جای خود را به اینترنت‌های پر سرعت داده و وب به سرعت در حال نفوذ در همه لایه‌های زندگی بشر است. ما هم باید همزمان با این تغییرات پیشرفت کنیم، تاکتیک‌های جدیدی را فرا بگیریم تا از این قافله پر شتاب عقب نمانیم. اشتراک‌گذاری محتوا یکی از آن روش‌های عالی و جذاب برای سرآمد شدن در میان رقبا است.

 بیشتر بخوانید:

امروزه کسب و کار شما شانسی برای بقا نخواهد داشت مگر آنکه استراتژی‌های شما هوشمندانه و منحصر به فرد باشند. تبلیغات سنتی و تکراری خیلی کمتر از انتشار محتوای رایگان کارایی دارد. طبق تحقیقات منتشر شده توسط موسسه Content Marketing Institute، دویست میلیون نفر از کاربران اینترنت از مسدود کننده تبلیغ استفاده می‌کنند و اینکه بازاریابی محتوا نه تنها ۶۲ درصد هزینه کمتری از تبلیغات دارد بلکه سه برابر بازدهی بیشتری به همراه دارد.

برخی از کمپانیها میلیون‌ها تومان هزینه و هزاران ساعت وقت را صرف تهیه کاتالوگ خود کرده و طبیعتاً نتیجه آن بسیار بیشتر از یک بروشور ساده است. برخی از کاتالوگ‌ها مانند مجله هستند و داستان افرادی که از محصولات آن کمپانی خرید کرده‌اند را در خود گنجانده‌اند. با این روش نه تنها تجربه مشتری بیان شده بلکه مشخصات محصول هم در ناخودآگاه خواننده شکل می‌گیرد. اگر به این محتوای هوشمندانه چند عکس با کیفیت هم افزوده شود، محتوای جذاب‌تری پیش چشم خواننده قرار می‌گیرد.

مزایای انتشار محتوای رایگان

انتشار محتوای رایگان

کسب و کارهایی که با صرف هزینه و وقت به انتشار محتوای رایگان می‌پردازند چه مزایایی به دست می‌آورند؟ در ادامه به چند مورد از این مزیت‌ها اشاره می‌کنیم:

روابط عمومی: هر چقدر محتوای بیشتری در رابطه با محصولات و خدمات خود قرار دهید، افراد بیشتری به کسب و کار شما مراجعه کرده و دایره ارتباطات اجتماعی شما گسترده‌تر خواهد شد. برخی از افراد می‌توانند با تخصص خود به پیشبرد اهداف کسب و کار شما کمک کرده یا مشتریان بیشتری را به سمت خدمات و محصولات شما روانه کنند. تمام این مزایا تنها با معرفی خود از طریق انتشار محتوای رایگان امکان پذیر است.

 بیشتر بخوانید:

ترافیک موتورهای جستجو: حتما با کلمه سئو (SEO) یا بهینه سازی موتورهای جستجو آشنا هستید. سئو بیشترین تاثیر را در تمامی کارهایی که ما انجام می‌دهیم دارد. از ایجاد وب‌ سایت‌ها تا وبلاگ‌های ساده، ما همیشه بیشترین تلاش خود را می‌کنیم تا مطمئن شویم که محتوای ما از آخرین استانداردهای موتورهای جستجو پیروی کنند و در عین حال از سوی مخاطبان هم محتوای جذابی در نظر گرفته شود. ایجاد محتوای با کیفیتی که بتواند در کانال‌های مختلف به اشتراک گذاشته شود، برای برند شما مخاطبین بیشتری به ارمغان آورده و حضور آنلاین شما را پررنگ‌تر می‌سازد. اشتراک‌گذاری منظم محتوا، تولید خبرنامه و روش‌های مشابه، مخاطبان شما را چندین برابر خواهد کرد.

اعتبار: آیا شما به دنبال کالای باکیفیت در فروشگاه‌های درجه سه یا چهار می‌گردید؟ اعتبار کلید ایجاد اعتماد و اطمینان به کیفیت برند است. شما می‌توانید این اعتبار را از طریق عملکرد خوب خود هم به دست آورید. روش دیگر این است که با اشتراک‌گذاری محتوای رایگان در مورد حوزه کاری خود، تخصص و تسلط خود بر این حوزه را به مخاطب نشان دهید و خود را به عنوان منبعی معتبر و متخصص برای تهیه آن خدمات یا محصولات در ذهن آن‌ها حک کنید.

در آخر اینکه مراقب باشید در انتشار محتوا زیاده‌روی نکنید؛ مخاطبین باید شما را به عنوان یک فروشنده متخصص به یاد بیاورند نه یک نویسنده خوب که مطالب جذاب می‌نویسد اما کسب و کاری درخور آن مطالب ندارد. شما می‌توانید محتوایی رایگان، خلاقانه و جذاب تولید کنید تا نظر مخاطبان به سوی شما جلب شود اما در نهایت این کیفیت محصول یا خدمات شما است که مشتری را برای شما حفظ خواهد کرد.

فرا بگیرید:

کتابخانه آنلاین لیداوب، مرجع مقالات تخصصی درباره طراحی سایت و سئو است. می‌توانید نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها

دیدگاه ها : 0


متاسفانه فقط اعضای سایت قادر به ثبت دیدگاه هستند

رایگان

اشتراک گذاری در
سورس خرید و فروش ارزهای دیجیتال
ثبت امتیاز
2 (3 رای)

   لطفا صبر کنید ...