نحوه استفاده از Moz جهت سنجش اعتبار صفحه (Page Authority)

زمانی که شما صفحه ای در گوگل ایجاد می‌کنید، این صفحه در ابتدا برای گوگل اعتباری ندارد. سپس، گوگل صفحه شما را بررسی می‌کند و سپس توسط Moz به صفحه‌ای که شما ساخته‌اید یک رتبه‌ اختصاص می‌دهد. هر چه این رتبه بالاتر باشد به این معناست که صفحه شما در وضعیت بهتری قرار دارد. با لیداوب تا با مفهوم اعتبار صفحه در گوگل آشنا شوید.


تعریف اعتبار صفحه (Page Authority) در گوگل

تعریف اعتبار صفحه

رتبه‌ای که به صفحه شما داده می‌شود عددی بین 1 تا 100 است. این رتبه توسط الگوریتم‌های پیچیده و محاسبات ریاضی براساس مشخصات وب و یا تعداد پیوندها و غیره به صفحه داده می‌شود. در این مقاله، ما درباره اعتبار صفحه در گوگل توضیحاتی را در اختیار شما قرار می‌دهیم. اعتبارسنجی برای یک صفحه مشابه اعتبار سنجی برای یک دامنه است. تفاوتی که وجود دارد این است که اعتبارسنجی برای هر صفحه به صورت جداگانه انجام می‌شود. اعتبارسنجی صفحه براساس داده‌هایی که Mozscape بر اساس تعداد پیوندها و غیره در اختیار دارد انجام می‌شود. در اعتبارسنجی حدود 40 المان برای یک صفحه مورد بررسی قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، این موضوع تنها به کلمات کلیدی صفحه بستگی ندارد. این رتبه بندی بر اساس الگوریتم‌ها انجام می‌شود و می‌توان گفت که از دقت مناسبی برخوردار است.

سنجش اعتبار صفحه (Page Authority) رتبه در گوگل چگونه انجام می شود؟

این اعتبارسنجی توسط الگوریتم‌هایی با 100 مشخصه انجام می‌شود. زمانی که رتبه شما 20 است راحت‌تر می‌توانید رتبه خود را به 30 برسانید. نسبت به زمانی که رتبه شما 70 است و می‌خواهید آن را به 80 برسانید. 

اعتبار خوب برای یک صفحه در گوگل چه معنایی دارد؟

ابزار اعتبار که برای صفحه‌ها استفاده می‌شود، در واقع مقیاسی برای اعتبار سنجی و مقایسه صفحات است. در واقع نمی‌توان با استفاده از این ابزار خوب یا بد بودن یک صفحه را تعیین کرد، فقط می‌توانید صفحات برتر را با یکدیگر مقایسه کنید. در نتیجه با استفاده از این معیار فقط می‌توانید متوجه شوید هنگام جستجو در گوگل، کدام صفحات قوی‌تر هستند. 

اعتبار دامنه چیست؟

اعتبار دامنه

علاوه بر اینکه ما ابزاری داریم که با استفاده از آن می‌توانیم اعتبار یک صفحه را بسنجیم، ابزاری هم داریم که با استفاده از آن می‌توان اعتبار دامنه یک سایت را سنجید. الگوریتم‌هایی که برای این سنجش استفاده می‌شوند را می‌توان مشابه با هم در نظر گرفت. 

 بیشتر بخوانید:

یافتن اعتبارسنج مناسب برای صفحه

شما از طریق اینترنت می‌توانید تعداد زیادی از این اعتبارسنج‌ها را به عنوان ابزاری برای سئو پیدا کنید و از آن‌ها برای تعیین اعتبار صفحه خود استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید ابزار رایگان سئو Moz را در اینترنت پیدا کنید و از آن برای اعتبارسنجی دامنه و صفحه استفاده کنید. 

چگونه می توان اعتبار صفحه را در گوگل افزایش داد؟

بهبود اعتبار صفحه

مشابه با اعتبار دامنه، نمی‌توان راهکارهای مستقیمی را ارائه داد که بتوان با استفاده از آن‌ها اعتبار صفحه را بهبود بخشید. برای بهبود این اعتبار المان‌های مختلفی وجود دارد که شما باید در نظر بگیرید. چرا که گوگل برای اعتبارسنجی از المان‌های مختلفی استفاده می‌کند. یکی از بهترین روش‌ها استفاده از لینک خارجی است. به این ترتیب، اعتبار شما افزایش پیدا می‌کند، چرا که دیگر سایت‌ها از لینک سایت شما در سایت خود استفاده کرده‌اند. 

در آخر به این نکته باید اشاره کرد که اعتبار یک صفحه می‌تواند تغییر کند و همیشه ثابت نیست. اما باید توجه داشت که تغییر آن کار ساده‌ای نیست! 

فرا بگیرید:

اعتبار صفحه یکی از عوامل بالا رفتن رتبه سایت در گوگل است که در این مقاله  به شرح آن ئرداخته شد. مقالات تخصصی و آموزشی در زمینه سئو در لیداوب به بالا بردن اطلاعات شما در این شاخه از وب کمک می‌کند.