در حال بارگزاری ...

چگونه صفحات پایه وب سایت را ایجاد کنیم؟

توسط علی رضا ناصری
آخرین به روز رسانی جمعه 04 مهر 1399

صفحات پایه وب سایت یکی از مهم‌ترین مسائل سئو است که در این مقاله از لیداوب با آن آشنا خواهید شد. درست مثل ساختار شگفت‌انگیزی که معبد پانتئون رم روی آن بنا شده است، صفحات پایه نیز ساختار و

صفحات پایه وب سایت یکی از مهم‌ترین مسائل سئو است که در این مقاله از لیداوب با آن آشنا خواهید شد.


درست مثل ساختار شگفت‌انگیزی که معبد پانتئون رم روی آن بنا شده است، صفحات پایه نیز ساختار وبلاگ شما را حفظ می‌کنند. شما باید آن‌ها را بسازید اما ساختن آن‌ها وقت کمتری از ایجاد یک بنای معماری واقعی می‌برد. در این مقاله به تمام جزئیات لازم برای ساخت صفحات پایه وب سایت اشاره خواهیم کرد که یکی از مهم‌ترین اصول سئو است.

صفحات پایه وب سایت چه هستند؟

صفحات پایه ای سایت

این صفحات به سازماندهی ساختار محتوای وب سایت و وبلاگ شما با توجه به روش‌های جستجوی کاربران برای اطلاعات کمک می‌کند.
این صفحات خاص از یک بلاگ یا وب سایت، شامل راهنماهای جامعی برای یک موضوع خاص هستند که شما قصد دارید به وسیله آن در موتورهای جستجو دیده شوید. به عنوان مثال شاید شما ده‌ها مطلب در مورد استفاده از اینستاگرام در وب سایت‌تان داشته باشید اما این صفحه تمام جنبه‌های مرتبط با اینستاگرام را پوشش می‌دهد.
در ادامه تمام صفحاتی که مرتبط با موضوعات مختلف اینستاگرام است باید به این صفحه لینک بدهند تا خواننده بتواند تمام اطلاعاتی که در مورد اینستاگرام نیاز دارد را پیدا کند.
با ایجاد صفحات پایه، ساختار وبسایت خود را شکل می‌دهید و به کاربر کمک می‌کنید تا به سرعت به پاسخ سوالاتش برسد. این موضوع از آن جنبه اهمیت دارد که نحوه جستجوی مطالب توسط مردم هر روز تغییر می‌کند.

چرا باید صفحات پایه وب سایت را ایجاد کنیم؟

صفحات پایه ای سایت

همان‌طور که قبلا اشاره شد نحوه جستجوی کاربران تغییر کرده است و صفحات پایه سایت بخشی از مدل گروهی موضوعات است که به استراتژی محتوای شما اجازه می‌دهد با این تغییرات هماهنگ شود و شاید جایگاه بهتری در موتورهای جستجو پیدا کند.
به لطف دستیارهای صوتی مثل: سیری، کورتانا و الکسا کلمات کلیدی برای جستجو هر روز طولانی‌تر می‌شوند. در واقع ۶۴ درصد افراد از ۴ کلمه یا بیشتر برای جستجو استفاده می‌کنند و ۲۰ درصد کاربران گوگل نیز از جستجوی صوتی بهره می‌برند.
بنابراین به جای نوشتن عبارت «چطور از اینستاگرام استفاده کنم؟» ممکن است از دستگاه خود بپرسید: «بهترین روش برای استفاده از هشتگ در اینستاگرام چیست؟»
همچنین الگوریتم جستجوی گوگل هر روز تغییر می‌کند و پیشرفت می‌کند. گوگل حتی در درک نیت سوال شما نیز بهتر شده است و می‌تواند نتایج بهتری را به شما نشان بدهد. در این استراتژی شما وبلاگ خود را با توجه به موضوعاتی که متعلق به یک گروه هستند دسته‌بندی می‌کنید و یک موضوع را به صفحه پایه لینک می‌کنید. صفحه‌ای که در مورد موضوع کامل‌تر توضیح داده است.
به این صورت صفحه پایه شما برای آن موضوع خاص، جایگاه بهتری در موتورهای جستجو پیدا می‌کند. همین صفحه می‌تواند صفحات دیگر را نیز به جایگاه بالاتری برساند. به جای ایجاد پی‌در‌پی صفحات مختلف می‌توانید با ساختن صفحه پایه و ایجاد یک پست جامع علاوه بر ایجاد ساختار وب سایت، تمام خلا‌‌های موجود در مورد موضوع مورد نظر را نیز پوشش بدهید.
در این مدل، محتوای وبلاگ شما برای کاربری که باید از صفحه‌ای به صفحه دیگر برود بهتر سازماندهی شده و صفحات وبسایت شما نیز با یکدیگر رقابتی در مورد یک کلمه کلیدی مشخص ندارند چرا که همه برای همان یک کلمه کلیدی به هم کمک می‌کنند.
در این تصویر می‌توانید ساختار قبلی یک وبسایت را مشاهده کنید.

 

صفحات پایه

در این تصویر هم ساختار جدید وب سایت را مشاهده می‌کنید.

صفحات پایه

همه می‌دانیم پس از سال‌ها ایجاد محتوا، بدست آوردن کلمات کلیدی جدید چقدر مشکل است. البته این استراتژی نمی‌خواهد دیگر به دنبال کلمه کلیدی نباشید بلکه می‌خواهد تا کلمه کلیدی دیگر استراتژی اصلی شما نباشد. با این روش شما روی موضوع تمرکز ‌می‌کنید و کلمه کلیدی خود را موثرتر انتخاب کنید.

 صفحات پایه وب سایت در سه مرحله ایجاد کنید

صفحات پایه ای وب سایت

۱. موضوع را انتخاب کنید

اولین قدم در این فرایند تمرکز روی موضوع است، نه کلمه کلیدی. با استفاده از تحقیق روی شخصیت خریدار، مخاطب خود را مشخص کنید. بعد از اینکه متوجه شدید آن‌ها به دنبال چه چیزی هستند می‌توانید صفحه پایه خود را ایجاد کنید. موضوع این صفحه باید به اندازه کافی کلی باشد تا بتوانید صفحه پایه و همین‌طور چند کلمه کلیدی مرتبط با آن را ایجاد کنید. به عنوان مثال نباید یک موضوع خیلی کلی مثل: «شبکه‌های اجتماعی» باشد به جای آن موضوع «بازاریابی در اینستاگرام» می‌تواند موضوع خیلی خوبی باشد تا علاوه بر ایجاد صفحه پایه، ۲۰-۳۰ مطلب مرتبط با آن را نیز ایجاد کنید.

۲. صفحه پایه وب سایت را ایجاد کنید

شاید در حال حاضر هم درون وبسایت خود یک مطلب جامع داشته باشید یا اینکه مجبور می‌شوید یک مطالب جامع را از ابتدا ایجاد کنید. به هر حال چند توصیه کلی وجود دارد:

  • در مقدمه یک توضیح کلی از موضوعی که قرار است آن را پوشش بدهید.
  • یک فهرست نقطه‌گذاری یا شماره شده از موضوعاتی که در ادامه خواننده مشاهده می‌کند.
  • در هر زیر تیتر یک موضوع خاص مرتبط را پوشش دهید.
  • برای موضوعات بزرگ‌تر بهتر است به یک توضیح مختصر اکتفا کنید تا در یک پست جداگانه به آن‌ها بپردازید.


۳. کلمات کلیدی را انتخاب کنید

 

کلمات کلیدی

 وقتی صفحه پایه را ایجاد کردید، زمان تحقیق در مورد کلمه کلیدی فرا رسیده است. کلمات کلیدی که آمار جستجوی بالایی دارند و جنبه‌های مختلف موضوع را پوشش می‌دهند، انتخاب کنید و با استفاده از آن‌ها تیترهای خود را بسازید.

۴. نوشتن را شروع کنید

حالا وقت آن است تا با توجه به کلمه کلیدی مرتبط با موضوع، مطالب مختلفی را تهیه کنید و آن‌ها را به صفحه پایه لینک کنید.

اگر دوست دارید سئو سایت خود را بهبود ببخشید و محتوای بهتری تولید کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقالات سئو لیداوب را مطالعه کنید. ما سعی می‌کنیم همواره جدیدترین راهکارها برای قرار گرفتن در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل را در اختیار شما بگذاریم.

 

 

دیدگاه ها

دیدگاه ها : 0


متاسفانه فقط اعضای سایت قادر به ثبت دیدگاه هستند

رایگان

اشتراک گذاری در
سورس خرید و فروش ارزهای دیجیتال
ثبت امتیاز
1.2 (5 رای)

   لطفا صبر کنید ...