۱۲ قانون همیشگی برای غلبه بر جستجوی گوگل

اگر برایتان جالب است که بدانید با چه قوانینی می‌توان بر جستجوی گوگل غلبه کرد و محتوای شما به صفحه اول گوگل راه بیابید این مقاله از لیداوب را از دست ندهید.


در هر دقیقه از دنیای اینترنت چه اتفاقی می‌افتد؟ در سال گذشته در هر دقیقه ۲/۴ میلیون جستجو در اینترنت انجام گرفته بود که در سال جاری این میزان به ۳/۵ جستجو در هر دقیقه رسیده است و این نشان از یک استفاده بی حد و مرز کاربران از اینترنت را نمایش می‌دهد.
فراوانی بیت‌ها و بایت‌ها است که در فضای سایبری شناور هستند که تنها دستگاه‌های عظیمی که در این کره خاکی وجود دارند از پس بررسی و تحلیل آنان برمی‌آیند. در این میان تنها چیزی که باید برآورده شود افزایش چشم‌گیر اینترنت و شاخک‌های دیجیتالی است که حتی در مناطق دورافتاده نیز از آن حمایت کند.

بیشتر بخوانید:

بله اینترنت یک دنیای بی حد و مرز است که بسیاری از ما از اینکه چگونه در آن از لپ تاپ‌های خود تا گوشی‌همراهی که داریم به جستجو بپردازیم آگاهی داریم. اما چگونه می‌توانیم به جستجو بپردازیم که بر موتور جستجوی گوگل تسلط داشته باشیم و بتوانیم به بهترین نتیجه ممکن دسترسی داشته باشیم؟ همه این‌ها در SEO خلاصه می‌شود که اگر در مورد آن یک تحقیق کوچک انجام دهید متوجه می‌شوید که آموزش‌های بی‌پایانی در این حوزه وجود دارد.
بله جستجو در دنیای آنلاین اینترنت جستجویی در فضای تاریک است که به دنبال بهترین نتایج از موتور جستجوی گوگل هستیم. در ادامه به توضیحاتی در مورد نحوه به کارگیری از دانش سئو را برای شما شرح می‌دهیم.

قونین غلبه بر جستجوی گوگل

اعتماد برای گوگل چگونه ارزیابی می شود؟

در دنیای واقعی به این حقیقت رسیده‌ایم که اعتماد برای زندگی حیاتی است و مبنایی برای موفقیت در زندگی و روابط است. همانطور که وارن بوفت (Warren Buffet) گفته است: برای رسیدن به شهرت باید ۲۰ سال تلاش کنی ولی همان ممکن است در کمتر از ۵ دقیقه به نابودی برسد. بنابراین برای یادگیری سئو باید از چه چیزی شروع کنیم؟ به طور خلاصه می‌توان گفت، همه چیز.
فراموش نکنید بدون اعتماد شما چیزی ندارید. اگر شما از یادگیری سئو هراس دارید و یا قصد دارید بر روی متدهای دیگر تمرکز کنید مطمین باشید که قطعا زمان خود را از دست داده‌اید.
در عوض بهتر است منعطف باشید و قوانین را کنار بزنید در این صورت است که شما می‌توانید ارتباط بهتری با موتور جستجوی گوگل داشته باشید و بتوانید روز به روز در آن بهتر و بهتر شوید.
در این مقاله قصد داریم ۱۲ نکته که باعث افزایش شما در موتور جستجوی گوگل می‌شود را آموزش دهیم. همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید:

قوانین غلبه بر جستجوی گوگل

قوانین غلبه بر جستجوی گوگل

در کل ۱۲ قانون تغییرناپذیر جستجو وجود دارد که برای موفقیت شما در سئو بسیار مهم است. اگر به دنبال رتبه‌بندی درست هستید لازم است قوانین غلبه بر جستجوی گوگل توجه کنید و با ارتباط و توجه به آن‌ها بتوانید به یک نتیجه معقول و درست برسید.

 ۱. سرعت سایت (Site Speed)

سرعت سایت

فاکتورهای تعیین کننده بسیاری وجود دارد که به شما امکان می‌دهد رتبه بندی بالایی در سرورهای گوگل داشته باشید و سرعت سایت یکی از این عوامل است که از فاکتورهای بسیاری مشتق می‌شود که در هر کدام از الگوریتم‌های گوگل متفاوت است.

  • در ابتدا از ابزار Google Page Speed برای تجزیه و تحلیل سرعت صفحات خود استفاده کنید. همچنین می توانید از ابزارهای GTMetrix ،Pingdom و Varry نیز استفاده کنید.
  • پیاده سازی شبکه تحویل محتوا (CDN) به طوری که صفحات شما به سرعت به دید بازدیدکنندگان در سراسر جهان (نه فقط در موقعیت جغرافیایی شما) برسد راهکاری مناسب است که AWS CloudFront آمازون برای این کار عالی است.
  • از ابزار ذخیره‌سازی مرورگر از W3 Total Cache برای بهبود بارگذاری استفاده کنید.
  • همچنین از Google's AMP برای بارگذاری صفحات موبایل استفاده کنید.

۲. تجربه کاربران (User Experience)

تجربه کاربران

گوگل به شدت نگران تجربه کاربران است و این یک موضوع جدید نیست. الگوریتم‌های بسیاری برای بررسی تجربه کاربران وجود دارد که به چند نکته از نکات مهم آن می‌پردازیم:

  • محدود کردن استفاده از تبلیغات در بالای صفحه وب
  •  دسترسی آسان به مطالب مهم برای کابر 
  • از تکنیک‌های نامفهموم مانند sneaky redirect استفاده نکنید

۳. قدرت دامنه (Domain Authority)

قوانین غلبه بر جستجوی گوگل 

قدرت دامنه از اهمیت بسیاری برخوردار است و نیاز به پیگیری جستجوگرها دارد. بنابراین این فقط مربوط به تعداد لینک‌هایی نیست که در دامنه قرار دارند، بلکه در مورد کیفیت این لینک هاست و این چیزی نیست که یک شبه بتوان به آن دست یافت. کیفیت دامنه‌ها با گذر زمان بهتر می‌شود و باید به کیفیت لینک‌ها توجه کرد نه بر تعداد آن‌ها. 

۴. کیفیت محتوا (Content Quality)

قوانین غلبه بر جستجوی گوگل

کیفیت محتوا برای سئو بسیار مهم است. اینکه به چه میزان به موارد نگارشی و یا غلط‌های املایی توجه کنید نیز بسیار مهم است. توجه به محتوا، نکته‌ای است که باید به آن توجه کرد و اگر آن را کم در نظر بگیرید وقت خود را تلف کرده‌اید.

۵. حجم متوا (Content Length)

قوانین غلبه بر جستجوی گوگل

حجم محتوا بسیار مهم است و باید متنی که نوشته می‌‌شود دارای تعداد کلمات معقولی باشد. منظور از محتوای مناسب تعداد کلماتی بیشتر از ۲۰۰۰ کلمه است و این می‌تواند یک بلیط طلایی برای سایت باشد.

۶. کلید واژه کانونی (Keyword Focus)

بیشتر بخوانید:

واضح است که کلمات کلیدی مهم هستند، آن‌ها همیشه بوده‌اند و همیشه خواهند بود. موتورهای جستجو مانند گوگل می‌خواهند بدانند که یک محتوا چقدر به کلمه کلیدی جستجو شده نزدیک است. برای کلمات کلیدی لازم است که انسان‌ها را در نظر بگیریم و اینکه چه چیزی را مورد هدف موتورهای جستجو قرار دهیم.
کلمات کلیدی را نه تنها در محتوا، بلکه در عنوان، در بخش توضیحات بیشتر و حتی URL نیز قرار دهید. شما قطعا باید با استفاده از کلمات کلیدی و ساختار دایرکتوری مربوطه که شامل کلمات کلیدی نیز می‌شود استفاده کنید.

۷. حضور چند رسانه‌ای (Multimedia Presence)

قوانین غلبه بر جستجوی گوگل

بیشتر بخوانید:

امروزه، پادکست‌ها و فیلم‌ها در دید مرکزی قرار دارند و با افزایش سرعت اینترنت این حضور چند رسانه‌ای بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و امروزه گوگل در تلاش است که بر روی این رسانه‌ها تمرکزی بیشتر داشته باشد و فراتر از کلمات نوشته شده حرکت کند. تصاویر با کیفیت بالا که مرتبط به محتوا باشد در این موضوع بسیار کمک می‌کند و بهترین کار این است که در کنار محتوای مناسب از این گزینه‌های رسانه‌ای نیز استفاده شود.

۸. مشارکت (Engagement)

قوانین غلبه بر جستجوی گوگل

محتوای شما چگونه می‌تواند جذاب باشد؟ آیا افراد پس از دیدن علاقه دارند آن را بخوانند یا بعد از چند پاراگراف آن را ترک ‌کنند؟ گوگل تفاوت این را می‌داند. شما باید به حفظ این محتوا توجه داشته باشید. تعدادی راه برای انجام این کار وجود دارد، اما به یاد داشته باشید باید محتوا و کلمات طوری نوشته شده باشند که با خواننده ارتباط موثری برقرار کند و تا آخرین بخش همراه او باشد. برای این کار بهترین گزینه استفاده از میان تیترها و بولت لیست‌ها است که خوانندگان را بیشتر در تعامل قرار دهد.

۹. پشتیبانی در گوشی‌های همراه (Mobile Responsiveness)

قوانین غلبه بر جستجوی گوگل

امروزه استفاده از تلفن‌های همراه به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرده است و باید به این نکته توجه شود که مطالب نوشته شده باید در فرمتی قرار گیرند که به راحتی در گوشی‌های همراه قابل خوندن باشند که برای این منظور تم‌های بسیاری وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

۱۰.  خوانایی در نگارش 

به این نکته دقت کنید که ما قصد نداریم از جملات سخت و سنگین و در حد تحصیلات دکترا در محتوای خود بنویسیم ولی باید جملات و کلمات استفاده شده زیبا و دلنشین باشد و به گونه‌ای باشد که سطح کلامی بالایی داشته باشد و مطمئنا نیاز به این است که از کلمات متنوع‌تری بهره ببرید.

۱۱. ذکر کردن منبع

یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که اگر نقل قولی در محتوا وجود دارد و یا از منبعی استفاده می‌شود حتما آن منبع را ذکر کنید. اینترنت بر مبنای لینک‌ها بنا شده است و باید به این توجه کرد که این مورد بسیار در سئو کاربرد دارد و مهم است.

۱۲. بینش‌های منحصر به فرد خود را داشته باشید

لیداوب

آن چیزی که شما را نسبت به دیگران متمایز می‌کند طرز فکر و بینش شما است. ما قصد نداریم مطالبمان همانند سایت‌های دیگر ساده و کلیشه‌ای باشد و تنها چیزی که باعث متمایز شدن ما می‌شود ایده‌های خاص و نابی است که در ذهن ما جرقه می‌زند.

کتابخانه آنلاین لیداوب سعی دارد تا شما را با به روزترین مسايل طراحی سایت و سئو همراه شما باشد تا به پاسخ همه پرسش‌های خود در این حوزه برسید.