در حال بارگزاری ...

استفاده از متغیرها در فایل env. در لاراول

توسط الهه قنبری
آخرین به روز رسانی جمعه 04 مهر 1399

در زمان استفاده از متغیرها در فایل env. توسط یک ترفند ساده می‌توان از کپی کردن داده‌های تکراری در این فایل اجتناب کرد. فایل .env موجود در لاراول، برای ایجاد تنظیمات و پیکربندی&z

در زمان استفاده از متغیرها در فایل env. توسط یک ترفند ساده می‌توان از کپی کردن داده‌های تکراری در این فایل اجتناب کرد.


فایل .env موجود در لاراول، برای ایجاد تنظیمات و پیکربندی‌های مختلف براساس محیطی که برنامه شما در آن اجرا می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فایل، انعطاف‌پذیری لازم را برای داشتن متغیرهای مختلف در حالت local و مرحله تولید (production) برنامه ارائه می‌کند.

مقاله مرتبط:

به طور معمول، فایل‌ .env کوچک است و به راحتی می‌توان آن را مدیریت کرد اما زمان‌هایی وجود دارد که ممکن است بخواهید داده‌های تکراری را در فایل‌ .env استفاده کنید. به مثال زیر توجه کنید:

[email protected]
[email protected]

پکیج dotenv که در لاراول مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند از متغیرهای موجود در این فایل که دیگر متغیرهای تعریف شده را در خود دارد، استفاده کند. مثال زیر را در نظر بگیرید:

[email protected]
MAIL_FROM_ADDRESS=${MAIL_USERNAME}

این ترفند ساده در لاراول کمک می‌کند که از انجام کارهای تکراری پرهیز کنید و زمانی مفید است که چندین سرویس نیاز به یک قطعه داده داشته باشند.

امیدوارم این نکته از فریم ورک لاراول به شما در توسعه برنامه‌های کاربردی با لاراول کمک کند. کتابخانه آنلاین لیداوب، پاسخگوی تمام سوالات شما در زمینه PHP، لاراول، javascript و آموزش سئو است.

آموزش‌های بیشتر در لیداوب:

آموزش پایه لاراول ۵,۵

آموزش CSS

آموزش HTML مقدماتی

دیدگاه ها

دیدگاه ها : 0


متاسفانه فقط اعضای سایت قادر به ثبت دیدگاه هستند

رایگان

اشتراک گذاری در
سورس خرید و فروش ارزهای دیجیتال
ثبت امتیاز
2.3 (4 رای)

   لطفا صبر کنید ...