معرفی ابزار Link Explorer در وب سایت MOZ

وب سایت MOZ در اواخر آوریل سال جاری پس از مدت‌ها کار، گام بزرگی به سوی تولید بهترین ابزار سئو برداشت و ابزار Link Explorer را به بازار معرفی کرد.


این ابزار در واقع یک نوسازی کامل از تکنولوژی لینک‌ها در این وب سایت است و بسیار سریع‌تر از روش‌های قبلی کار می‌کند. پس از سردرگمی کاربران از کار با (Open Site Explorer (OSE و نیاز به ابزارهای جدید برای لینک سازی، وقت آن رسیده بود که این ابزار که در زمان خود یعنی سال ۲۰۰۸ کمک‌های بزرگی در به دست آوردن داده‌های لینک انجام داده بود، بازنشسته شود. OSE نمایانگر تکنولوژی گذشته MOZ است و ابزار Link Explorer آینده سریع، خلاقانه و بلندپروازانه این وب سایت را نشان می‌دهد:

ابزار Link Explorer

برخی از ویژگی‌های محبوب نسخه بتای Link Explorer شامل موارد زیر است:

- این ابزار ۲۰ برابر بزرگ‌تر و ۳۰ برابر نوآورانه‌تر از OSE است

- علیرغم اندازه عظیم Link Explorer، این اپلیکیشن بسیار سریع عمل می‌کند.

- ویژگی Link Tracking در این ابزار باعث می‌شود که مدیریت تلاش برای لینک سازی بسیار آسان شود. گاهی ساده‌ترین چیزها بزرگ‌ترین تفاوت‌ها را ایجاد می‌کنند.

- ابزار Link Explorer شامل داده‌های تاریخچه‌ای است که در OSE یک شکاف محسوب می‌شد. با استفاده از Link Explorer بررسی دومین لینک‌های به دست آمده یا از دست رفته بسیار سریع و آسان است.

- تجربه کاربری با این ابزار بر تمام بینش‌های رقابتی بسیار سریع‌تر غلبه می‌کند.

- اندازه و تازگی ایندکس را تا حد زیادی افزایش داده و کیفیت Domain Authority و Spam Score بهبود یافته است.

در ادامه نگاه عمیق‌تری به هر یک از این مزیت‌ها خواهیم انداخت.

۱. افزایش اندازه، کیفیت و سرعت

ابزار Link Explorer

MOZ به کیفیت داده‌ها بسیار اهمیت می‌دهد. در ادامه مقاله می‌توانید مواردی که نشان دهنده تعهد آن‌ها در کیفیت مطلوب است را مشاهده کنید:

- وقتی آن‌ها رتبه بندی‌ها را جمع‌آوری می‌کنند ابتدا صفحات اول طبیعی (اورگانیک و بدون تبلیغات) رتبه‌ها را ارزیابی می‌کنند تا مطمئن شوند که جایگذاری و محتوای تکه کدها و دیگر ویژگی‌های SERP به درستی انجام شده است. این کار بسیار هزینه‌بر می‌باشد.

- وب سایت MOZ اولین کمپانی برای ساخت مدل حجم جستجوی هایبرید با استفاده از داده‌های حاصل از جریان کلیک‌ها بوده است. آن‌ها بر این باور هستند که مدل آن‌ها معتبرترین و صحیح‌ترین مدل است.

- هر دو هفته یک بار SERP نوسازی می‌شود و هر ماه پانزده میلیون کلمه کلیدی بروز رسانی می‌شود تا کلمه کلیدی‌هایی که دیگر مورد جستجو قرار نمی‌گیرند حذف شده و آن‌ها را با عبارات و لغات کلیدی پر جستجو جایگزین کنند.

- ابزار Link Explorer بسیار سبک و به طرز غیر قابل باوری سریع است. در حقیقت جستجوی لینک‌ها باید به همین شکل باشد.

۲. نمایش داده های تاریخچه ای و دومین های لینک شده مفقود

ابزار Link Explorer

اگر شما یک فرد بصری باشید، این گزارش سریعا در ذهن شما پردازش می‌کند که لینک سازی چگونه پیش می‌رود. اتفاقی که پیش‌بینی نمی‌کنید می‌تواند نشانه‌ای از شبکه اسپم باشد. می‌توانید بدون کمترین تلاشی لینک‌های گم شده و کسب شده خود را به دست آورید بنابراین، می‌توانید وقت ارزشمند خود را صرف کارهای مهم‌تری کنید.

مطالعه بیشتر در لیداوب:

۳. لیست های ردیابی لینک ها

ابزار Link Explorer

این یک ویژگی عالی محسوب می‌شود. آن صفحات بدقواره و سنگین اکسل را دور انداخته و از لیست‌های ردیابی لینک استفاده کنید چون آینده ابزارهای ردیابی لینک محسوب می‌شود. آیا تا به حال لینکی را از یک سایت خاص دنبال کرده‌اید؟ می‌خواهید مطمئن شوید که لینکی را با موفقیت جایگذاری کرده‌اید و لینک دهی چطور پیش رفته است؟ Link Tracking List با انجام حجم زیادی از کارها و بررسی این که آیا وب سایت های مورد نظر شما هم به وب سایت شما بک لینک داده‌اند، تا حد زیادی در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند.

فراگیری سئو در لیداوب:

 می‌توانید بهترین مقالات تخصصی در زمینه سئو و طراحی سایت را در کتابخانه آنلاین لیداوب دنبال کنید.