امکان دسترسی متمرکز کاربران به منابع بیشتر با استفاده از snippetهای گوگل

snippetهای جدید گوگل امکان دسترسی متمرکز کاربران را به منابع بیشتری درباره موضوع مورد جستجو فراهم می‌کنند.


گوگل اطلاعاتی را در مورد اسنیپت‌های جدید خود ارائه کرده است که هدف از آن‌ها، نمایش جنبه‌های بیشتری از موضوع مورد جستجوی کاربران در گوگل است. بنابراین، وقتی شما برای کوئری خاصی را جستجو می‌کنید که شامل این فرمت جدید می‌شود، تعدادی اسنیپت (snippet) قابل توسعه در زیر اسنیپت اصلی در اختیار شما قرار می‌گیرد که شامل اطلاعات مفید بیشتری از موضوع مورد جستجوی شما هستند.

برای مثال، اگر شما عبارت «مقایسه کوارتز و گرانیت» (quartz vs. granite) را جستجو کنید، اسنیپت مخصوص اصلی و تصاویر را به علاوه چهار اسنیپت دیگر که قابل توسعه هستند را دریافت خواهید کرد که می‌توانند اطلاعاتی در مورد هزینه‌ها، مزایا، وزن و ماندگاری این سنگ‌‌ها در اختیار شما قرار دهند. مثال دیگر این است که وقتی عبارت «وام فوری» را در گوگل جستجو می‌کنید، گوگل اسنیپت اصلی به علاوه اسنیپت‌هایی برای مقدار وام، اهمیت، حساب‌های پس‌انداز و هدف وام گرفتن را به شما نمایش خواهد داد. در ادامه مقاله در لیداوب چند اسکرین شات از این نوع جستجو را مشاهده می‌کنید:

اسنیپت های قابل توسعه جدید گوگل

زمانی که یکی از اسنیپت‌های فرعی را باز می‌کنید به این شکل خواهد بود:

اسنیپت های قابل توسعه جدید گوگل

گوگل اضافه می‌کند:

«این پانل‌های جدید به صورت خودکار بر اساس درک ما از عناوین محتوای موجود در وب ایجاد می‌شوند و ما امیدوار هستیم که برای شما کارایی لازم را داشته باشد. این پانل‌ها تا چند روز دیگر رونمایی خواهند شد. این بروز رسانی آخرین سری از پیشرفت‌هایی است که ما در روند جستجو ایجاد کرده‌ایم تا شما بتوانید دسترسی سریع‌تری به اطلاعات مفید در مورد موضوع مورد جستجو داشته باشید. طبق معمول، اگر هرگونه نظر و پیشنهادی دارید لطفا از طریق لینک feedback در پایین صفحه جستجو، با ما در میان بگذارید.»

در فوریه سال جاری، گوگل نوع دیگری از اسنیپت‌های خاص چند منظوره خود را رونمایی کرد. در این نوع اسنیپت‌ها، SERP بازگشتی شامل بیش از یک اسنیپت خاص بوده و کوئری اصلی به صورت سوالاتی که الگوریتم حدس می‌زند کاربر ممکن است به آن‌ها علاقمند باشد، بازنویسی می‌شود و نتایج نمایش یافته در اسنیپت چند منظوره، این سوالات جدید را نیز منعکس می‌کند. حالا، گوگل نوع دیگری از اسنیپت‌های خاص خود را عرضه خواهد کرد که این امکان را می‌دهد تا نتایج جستجو هر چه بیشتر به موضوع جستجو شده شما نزدیک باشند. در ادامه یک مثال دیگر را مشاهده می‌کنید:

اسنیپت های قابل توسعه جدید گوگل

مطالعه مقالات بیشتر در لیداوب:

 کتابخانه آنلاین لیداوب، بهترین مقالات تخصصی در زمینه طراحی سایت و سئو را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. همراه ما باشید و از مقالات و آموزش‌های تخصصی لیداوب بهره ببرید.