معرفی پکیج Flash در لاراول

در این مقاله از لیداوب، یکی دیگر از پکیج‌های پرطرفدار فریم ورک لاراول به نام پکیج Flash را به صورت مختصر معرفی می‌کنیم. همراه ما باشید.


این پکیج برای ارسال پیام‌های flash در اپلیکیشن لاراول مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پکیج در هر بار تنها از یک پیام flash پشتیبانی می‌کند. استفاده از API آن ساده است؛ در یک کنترلر می‌توانید پیغام flash را به شکل زیر داشته باشید:

public function store()
{
  // ...
  flash('The post was updated!', 'some-class');

  return back();
}

سپس، می‌توانید از کد زیر برای بررسی یا نمایش پیغام استفاده کنید:

@if(flash()->message)
  <div class="{{ flash()->class }}">
    {{ flash()->message }}
  </div>
@endif

در نهایت، اگر از بوت استرپ استفاده می‌کنید یا نیاز به راه دیگری برای تعیین پیغام flash خطا، موفقیت یا غیره دارید می‌توانید یک نقطه از سطوح آن را در AppServiceProvider::boot() خود تعریف کنید:

\Spatie\Flash\Flash::levels([
  'success' => 'alert-success',
  'warning' => 'alert-warning',
  'error' => 'alert-error',
]);

وقتی سطوح مشخص شد، می‌توانید یک پیام flash مانند این داشته باشید:

flash()->success('The post was updated!');

// Or...

flash('The post was updated!', 'success');

بیشتر برنامه نویسان لاراول با پکیج laracasts/flash آشنا هستند و آن را مورد استفاده قرار می‌دهند. ولی پکیج flash یک پکیج بسیار سبک است که ویژگی‌های کمتری را داراست. بنابراین، هر دو پروژه ابزارهای خوبی هستند که شما می‌توانید با توجه به نیازهای پروژه خود از آن‌ها استفاده کنید.

سایر پکیج‌های لاراول:

 با لیداوب همراه باشید و مقالات کاربردی ما در زمینه لاراول و معرفی سایر پکیج‌های لاراول را در آن دنبال کنید. همچنین می‌توانید نظرات و سوالات خودتان را در بخش دیدگاه‌های سایت با ما در میان بگذارید.