معرفی پکیج Luhn Algorithm در لاراول

Laravel Luhn یکی از پکیج‌های مفید لاراول است که utilityهایی را جهت سهولت اعتبارسنجی و محاسبه کارت‌های اعتباری، کدهای SIREN و سایر مواردی که از الگوریتم Luhn استفاده می‌کنند، ارائه می‌کند. با لیداوب همراه باشید.


الگوریتم Luhn توسط Hans Peter Luhn در سال 1950 توسعه یافته است. الگوریتم Luhn یک فرمول ساده جهت تایید انواع کدهای شناسایی است که جهت محافظت کدها در برابر خطاهای تصادفی کاربرد دارد. برای تایید شماره‌های کارت‌های اعتباری و انواع شناسه‌های دولتی مانند کدهای NPI برای ارائه دهندگان خدمات بهداشتی از این الگوریتم استفاده می‌شود.

با استفاده از پکیج Laravel Luhn در لاراول، می‌توانید این اعداد را با استفاده از قانون اعتبار سنجی پکیج، اعتبارسنجی کنید:

<?php

$validator = Validator::make($data, [
'number1' => 'luhn', // Using shorthand notation
'number2' => new LuhnRule(), // Using custom rule class
]);

پیاده سازی الگوریتم Luhn با استفاده از facade ارائه شده شامل سه متد isValid() ، computeCheckSum()،computeCheckDigit() به صورت زیر است:

<?php

Luhn::isValid('1234');
Luhn::computeCheckDigit('1234');
Luhn::computeCheckSum('1234');

می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه نصب و استفاده از این پکیج لاراول، marvinlabs / laravel-luhn را در GitHub بررسی کنید. اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد الگوریتم Luhn هستید، می‌توانید در ویکی‌ پدیا اطلاعات خوبی درباره آن به دست آورید.

آشنایی با دیگر پکیج‌های لاراول:

معرفی پکیج Laravel ImageUp در لاراول

معرفی پکیج Laravel Enum در لاراول

معرفی پکیج Laravel Relationship Events در لاراول

می‌توانید لیداوب را دنبال کنید و با دیگر پکیج‌های مفید و کاربردی لاراول بیشتر آشنا شوید.