نحوه بهینه سازی لیست Google My Business | قسمت سوم

کسب و کارهای کوچک می‌توانند برای معرفی خود در گوگل از سرویس رایگان لیست Google My Business استفاده کرده و مشتری‌های جدیدی پیدا کنند.


در دو مقاله قبلی در لیداوب با امکانات خوبی که لیست Google My Business در اختیار کسب و کارهای کوچک قرار می‌دهد تا بتوانند مجموعه خود را به افراد بیشتری معرفی کرده و در نتایج جستجوی گوگل نمایش یابند آشنا شدید. در این قسمت به بقیه امکاناتی که این سرویس ارائه می‌دهد می‌پردازیم.

قسمت دوم مقاله

بخش پرسش و پاسخ

بخش پرسش و پاسخ یا Question & Answers یک ویژگی عالی برای جستجو محلی گوگل است. این بخش همانطور که از نام آن پیداست بخش مفید و جالبی بوده و به افراد این امکان را می‌دهد تا در مورد کسب و کار شما سوال کرده و شما هم به آن پاسخ دهید.

لیست Google My Business

ویژگی پرسش و پاسخ لیست Google My Business یک فرصت عالی برای شنیدن صدای مخاطب به صورت مستقیم و پاسخ دادن به آن‌ها است. طبق آمارهای به دست آمده از موسسه Get Five Stars، بیست و پنج درصد از لوکیشن‌های موجود بر روی گوگل مپ دارای پرسش هستند و البته بسیاری از آن‌ها هم بدون پاسخ باقی مانده‌اند. در ادامه مقاله مواردی را مشاهده می‌کنید که باید در مورد بخش Question & Answers به یاد داشته باشید:

- روی دستگاه‌های موبایل می‌توانید سوالات را بر روی گوگل مپ موجود در سیستم عامل اندروید مشاهده کرده و پاسخ دهید. همچنین، وقتی در مرورگرهای اندروید و آیفون کمپانی خود را جستجو می‌کنید هم می‌توانید سوالات مربوطه را پاسخ دهید. برای استفاده از گوگل مپ بر روی دستگاه‌های اندروید، اپلیکیشن گوگل مپ را دانلود کرده و با آدرس ایمیل خود به آن وارد شوید تا از لیست gmb خود استفاده کنید.

لیست Google My Business

- هیچ نوتیفیکشنی از سوالات جدید در داشبورد gmb شما نمایش داده نمی‌شود. برای اطلاع از اینکه سوال جدیدی مطرح شده است یا خیر باید گوگل مپ را روی گوشی خود نصب کرده، وارد شده و از سوالات جدید مطلع شوید. همچنین، می توانید از مرورگر موبایل خود استفاده کرده، کسب و کار خود را جستجو کرده و ببینید آیا سوال بی پاسخی وجود دارد یا خیر.

- گوگل اخیرا شروع به ارسال ایمیل‌هایی کرده است که به شما اطلاع می‌دهد سوال جدیدی مطرح شده است اما ممکن است این ایمیل‌ها برای همه ارسال نشوند.

لیست Google My Business

این ایمیل یک پیشرفت بزرگ نسبت به عدم وجود نوتیفیکیشن در مورد بخش Question & Answers محسوب می‌شود. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که سوالاتی که مشتریان حضوری از شما یا مسئول فروش شما می‌پرسند را جمع‌آوری کرده و در بخش پرسش و پاسخ لیست Google My Business خود قرار دهید. این را هم به یاد داشته باشید که با استفاده از گزینه Suggest an Edit که در قسمت‌های قبلی مقاله در لیداوب به آن اشاره شد، هر کسی می‌تواند به سوالات بی پاسخ جواب دهد و این می‌تواند برای کسب و کار شما خطرآفرین باشد. بنابراین، به صورت مرتب به این بخش از فهرست gmb خود سر بزنید.

مطالعه بیشتر در لیداوب برای بالا بردن رتبه وب سایت:

ارسال نظرات

گوگل صاحبان کسب و کار را تشویق می‌کند تا از مخاطبان خود بخواهند نظر خود را به صورت آنلاین در مورد کمپانی آن‌ها ارائه دهند. این نظرات در کنار فهرست شما در گوگل مپ و بخش Knowledge Panel در نتایج جستجو نمایش داده خواهد شد. این نظرات می‌توانند کمک کنند تا کسب و کار شما در میان سیلی از رقبا بیش از همه شناخته شود. علاوه بر این، این نظرات بر رتبه بندی نتایج جستجو و اعتماد مشتری هم تاثیر می‌گذارد. طبق تحقیق موسسه BrightLocal در سال ۲۰۱۷، موارد زیر مشخص شد:

- ۹۷ درصد مشتریان بخش نظرات را مطالعه می‌کنند

- ۸۵ درصد از مشتریان به بخش نظرات دقیقا به همان اندازه توصیه‌های فردی اعتماد دارند

- نظرات مثبت باعث می‌شوند ۷۳ درصد مشتریان به یک کسب و کار محلی اعتماد کنند.

- ۴۹ درصد از مشتریان برای انتخاب یک کسب و کار به حداکثر ۴ ستاره بودن آن کسب و کار نیاز دارند

- پاسخ دادن به نظرات بسیار مهم است و قضاوت درستی از کسب و کار شما ارائه می‌دهد.

با استفاده از این ویژگی می‌توانید ارتباط شفاف‌تری با مخاطبان خود برقرار کرده و کسب و کار خود را برای مشتریان بالقوه نمایان کنید. لیست Google My Business توانسته است کمک بسیاری به کسب و کارهای کوچک و محلی کرده و مشتریان جدیدی را برای آن‌ها به ارمغان آورد. توصیه می‌شود از این سرویس گوگل برای کسب و کار خود استفاده کرده و با امکاناتی که در اختیار شما قرار می‌دهد به نفع موسسه یا کمپانی خود استفاده کنید.

فراگیری سئو در لیداوب:

بهترین مقالات تخصصی در زمینه سئو و طراحی سایت را می‌توانید در کتابخانه آنلاین لیداوب جستجو کنید و از آن‌ها برای پیشبرد اهداف وب سایت کسب و کار خود بهره ببرید.