نحوه بهینه سازی Google My Business | قسمت دوم

در قسمت قبلی مقاله در لیداوب با سرویس گوگل برای کسب و کارهای کوچک و بومی که Google My Business است آشنا شدیم. در این قسمت با نحوه پست گذاری در این سرویس آشنا می‌شویم.


قسمت اول مقاله

پست‌های گوگل اغلب شبیه تبلیغات کوچک یا پست‌های شبکه‌های اجتماعی است که در جستجوی گوگل در فهرست Google My Business شما نمایش داده می‌شوند.

Google My Business

برای پست گذاشتن در حساب gmb خود ابتدا باید وارد بخش داشبورد اکانت خود شوید تا گزینه‌ Posts را در سمت چپ مشاهده کنید:

Google My Business

می‌توانید با افزودن تصویر، CTA یا فراخوانی عمل و حتی وارد کردن لینک یک صفحه یا وب‌ سایت دیگر به پست‌های خود جنبه سرگرمی هم بدهید. اگر نمی‌دانید چه نوع پست‌هایی برای شما کارایی بیشتری دارد در ادامه مقاله چند ایده مختلف برای این نوع پست‌ها آورده شده است:

- اگر رویدادی در پیش رو دارید (مثل وبینار یا سیمناری در مورد تخصص مثلا کایروپراکتیک) دارید می‌توانید پست این رویداد را همراه با زمان و تاریخ آن ایجاد کرده و لینک صفحه ثبت نام را هم به آن اضافه کنید

- آیا می‌خواهید در تاریخ مشخصی اجناس خود را حراج کنید؟ یک پست با مضمون «حراجی» تهیه کنید

- آیا آخرین پست وبلاگ شما بازدید بالایی داشته است؟ یک توضیح کوچک همراه با لینک آن مطلب را در اکانت gmb خود پست کنید

- محصولات جدیدی دارید که می‌خواهید معرفی کنید؟ تصویری از محصول را به علاوه لینک خرید آن را پست کنید

- می خواهید برای آخر هفته پیام شاد بفرستید؟ به مشتریان بالقوه خود پستی همراه با پیام شادباش و انرژی مثبت به مناسبت آخر هفته ارسال کنید.

روش‌های ایجاد پست و نوع آن بی نهایت است. پست‌ها غالبا در بخش Knowledge Panel کسب و کار شما نمایش داده می‌شوند. بنابراین، از این فرصت برای برجسته‌ کردن برند خود در بین کاربران استفاده کنید. برای اینکه توجه یک جستجو کننده را جلب کنید، حتما باید تصویری را در پست خود بگنجانید اما تصاویر بر روی گوگل مپ کوچک می‌شوند. چند اندازه مختلف از عکس‌ها را امتحان کنید تا از مناسب بودن اندازه آن برای گوگل مپ و Knowledge Panel بر روی دسکتاپ و گوشی‌های موبایل مطمئن شوید. استفاده کردن از ایموجی‌های مرتبط با پست باعث کاربرپسند شدن پست‌ها برای جوان‌ترها، بازدید بیشتر و بهبود سئو می‌شود. مثلا اگر کسی ایموجی پیتزا را جستجو کرد و شما هم صاحب یک پیتزا فروشی بوده و در جایی از اکانت Google My Business خود از ایموجی پیتزا استفاده کرده باشید، در نتایج جستجو برای آن فرد نمایش داده خواهید شد.

آشنایی بیشتر با امکانات گوگل:

برای اضافه کردن ایموجی در پست خود در کامپیوتر می‌توانید از فشار دادن دکمه پنجره و دکمه “OR” به طور همزمان استفاده کنید تا فهرست آن‌ها نمایش یافته و بتوانید ایموجی مورد نظر خود را انتخاب کنید؛ فراموش نکنید که در انتخاب ایموجی افراط نشود.

Google My Business

وقتی افراد با استفاده از مرورگر کروم بر روی گوشی موبایل خود یک ایموجی را به علاوه عبارت near me جستجو می‌کنند، از آنچه برای آن‌ها نمایش داده خواهد شد شگفت زده می‌شوید:

Google My Business

پست ها به مدت هفت روز برای کاربران به صورت عادی نمایش داده خواهد شد و بعد از تاریخ رویداد، وارد آرشیو خواهد شد اما همچنان در فهرست gmb شما دیده می‌شوند:

Google My Business

اگر فراموشکار هستید، گوگل در ارسال یادآوری برای ایجاد پست جدید بسیار خوب عمل کرده است:

Google My Business

دکمه Booking

Google My Business

دکمه Booking در گوگل می‌تواند به برجسته تر شدن کسب و کار شما در بین رقیبان کمک کند. اگر شما هر نوع کسب و کاری دارید که وابسته به مشتریانی است که از شما وقت ملاقات می‌گیرند و شما از نرم افزار تعیین وقت استفاده می‌کنید، حالا افراد می‌توانند به صورت مستقیم از فهرست gmb شما برای رزرو وقت ملاقات استفاده کنند. این می‌تواند برای مشتریان جدید ساده‌تر هم باشد، آن‌ها مجبور نیستند برای رزرو وقت ملاقات از گوگل خارج شوند.

ارسال پیام

آیا می‌دانستید که مشتریان فعلی و بالقوه شما می‌توانند برای شما پیام ارسال کنند؟ این روشی فوق‌العاده برای ارتباط مستقیم با افرادی است که به آنچه شما ارائه می‌دهید، علاقمند هستند و باعث مشارکت افرادی می‌شود که از فهرست gmb شما بازدید می‌کنند. برای پیام دادن باید وارد بخش داشبورد gmb خود شده و روی “Messaging” کلیک کنید:

Google My Business

شما می‌توانید پیامی را آماده کنید که افراد پس از ارسال پیام به شما آن را دریافت کنند:

Google My Business

اگر نمی خواهید کسی برای موبایل شما پیام ارسال کند می‌توانید اپلیکیشن Allo گوگل را دانلود کنید. وقتی حساب Allo خود را ایجاد کنید می‌توانید از همان شماره تلفنی استفاده کنید که به حساب gmb شما متصل است. حالا وقتی کسی به شما پیام می‌دهد، پیام به جای نمایش یافتن بر روی گوشی موبایل، به اپلیکیشن Allo ارسال می‌شود. این اپلیکیشن یک روش فوق‌العاده برای تفکیک پیام‌های کاری از پیام‌های شخصی است:

 

Google My Business

فراگیری سئو در لیداوب:

قسمت سوم مقاله

در قسمت بعدی مقاله با ویژگی های دیگر اکانت gmb آشنا می‌شوید. با لیداوب همراه باشید.