چگونه به ایمیل های کاری پاسخ دهیم؟

وقتی یک پلتفرم بازاریابی محتوا راه اندازی می‌کنید، انواع مختلفی از پیام‌ها را علاوه بر کامنت‌های وبلاگ از سوی مخاطبین خود دریافت خواهید کرد. با لیداوب همراه باشید.


برخی از افراد به رابطه با کاربران از طریق ایمیل علاقمند هستند و برخی تمایلی به آن ندارند. وقتی پیام‌ها از نوع پیام‌های خوب باشند، مشکلی نیست اما وقتی پیام‌های بد دریافت می‌کنید، مرتب کردن صندوق دریافت، حجم زیادی از وقت شما را هدر می‌دهد. اما می‌توانید برای مخاطبین دستورالعمل‌هایی قرار دهید و به آن‌ها اعلان کنید که چه پیام‌هایی را پاسخ داده و چه پیام‌هایی را پاسخ نخواهید داد. به دلیل آنکه وقتی شما به انتشار محتوای با ارزش در وب سایت خود ادامه دهید، اغلب متوجه می‌شوید که بسیاری از ایمیل‌هایی که دریافت می‌کنید، در حقیقت از سوی مخاطبین شما نیستند مثل اسپم‌ها و پیام‌هایی که از سوی روبات‌های خودکار ارسال می‌شوند. این که شما یک کسب و کار آنلاین دارید به این معنا نیست که باید به تمام پیام‌هایی که دریافت می‌کنید پاسخ دهید. پیام‌هایی که ارزش پاسخ دارند آن دسته‌ای هستند که به کار شما مرتبط باشند. بنابراین، در زمان تصمیم گیری برای پاسخ دادن به ایمیل‌ها، سه پرسش زیر به شما کمک خواهد کرد.

۱. آیا ایمیل مرتبط با کسب و کار من است؟

به ایمیل‌هایی پاسخ دهید که پتانسیل بهبود کسب و کار شما را داشته باشند. گاهی لازم است دستورالعمل‌هایی به همکاران یا مشتریان بالقوه خود در مورد محصول مناسب نیازهای آن‌ها بدهید یا اطلاعات بیشتری در مورد خدمات خود در اختیار آن‌ها قرار دهید. اگر فردی علاقمند به همکاری تجاری با شما بود اما قبل از اقدام نیاز به کمک داشت، جزئیات را در اختیار او قرار داده و موانع شروع همکاری را از بین ببرید.

۲. آیا این ایمیل به برند من ارتباط دارد؟

به ایمیل‌های ارسال شده از سوی شرکای بالقوه در مورد توسعه برند خود پاسخ دهید. گاهی شما ایمیل‌هایی در مورد شراکت از سوی دیگر تولید کنندگان محتوا دریافت می‌کنید. این ایمیل‌ها ربطی به برند شما ندارند و در دسته اسپم قرار می‌گیرند که نباید پاسخ داده شوند. اما گاهی فرصت‌های نابی از سوی همتایان خود دریافت می‌کنید که عمل کردن به آن‌ها باعث گسترش مخاطبین شما خواهد شد. اگر پیشنهادی از سوی فردی که برای شما قابل احترام است دریافت کردید، پاسخ دادن به آن یک عمل هوشمندانه است.

۳. آیا این ایمیل با پلتفرم بازاریابی محتوایی من ارتباط دارد؟

به ایمیل‌های حاوی درخواست شفاف خدمات مشتری پاسخ دهید. این نوع از پیغام‌ها از سوی مشتریان بالقوه یا افرادی که می‌خواهند با شما همکاری داشته باشند، ارسال نمی‌شوند بلکه افرادی هستند که درخواست کمک در رابطه با راهبری در وب سایت شما دارند. مثلا می‌تواند سوالی در مورد کتاب الکترونیکی مناسب و رایگان برای آن‌ها باشد یا این که چگونه در فهرست خبرنامه شما ثبت نام کنند. حتما به این ایمیل‌ها به بهترین نحو پاسخ دهید.

مطالعه بیشتر در لیداوب:

 کتابخانه آنلاین لیداوب، مرجع مقالات تخصصی شما در زمینه طراحی سایت و سئو است.