نمونه های تایپوگرافی فوق العاده برای استفاده در یک پروژه وب

استفاده از تایپوگرافی ادر طراحی هر رابط کاربری ضروری می‌باشد و می‌تواند از زوایای مختلف باعث سود رسانی به وب سایت ما شود.


تایپوگرافی نه تنها ابزاری برای نمایش محتوا به شما می‌رود بلکه می‌تواند تجربه کاربری را هم بهبود ببخشد. علاوه بر این، وقتی سه گانه محبوب یعنی CSS ،HTML و جاوا اسکریپت هم دخیل باشند، هیچ چیز نمی‌تواند مانعی برای یک طراح محسوب شود. با این قدرتی که در اختیار دارید نمی‌توان در مقابل وسوسه تبدیل کلمات ساده به طرحی زیبا و خیره کننده مقابله کرد. در این مقاله از لیداوب شما را با تعدادی انیمیشن تایپوگرافی آشنا می‌کنیم که می‌توانید از آن‌ها در پروژه تحت وب بعدی خود استفاده کنید.

نمونه های تایپوگرافی فوق العاده برای پروژه حرفه ای وب

انیمیشن تایپوگرافی توسط جورجی نیکولوف

کدها: https://codepen.io/gbnikolov/pen/jEqQdG

تایپوگرافی

گرچه کدهای این تایپوگرافی بسیار سنگین بوده و باعث می‌شود CPU به سخت‌ترین شکل ممکن کار کند اما این انیمیشن بسیار هیجان‌انگیز و پیشرو به نظر می‌رسد. در این طرح نقاط در کنار هم حروف را تشکیل داده و ارتعاشی دیجیتال را در هر رابط کاربری ایجاد می‌کند. این تایپوگرافی برای هر نوع پروژه‌ تکونولوژیکی یا رزومه کاری مناسب است.

افکت تایپوگرافی تعاملی

کدها: https://codepen.io/shaman_tito/pen/EucGD

تایپوگرافی

این قلم شامل چهار افکت تایپوگرافی است که به حروف یک زیبایی تعاملی قدرتمند می‌بخشد. می‌توان با حرکت دادن نشانگر موس، این قلم‌ها را روی حروف فعال کرد یا می‌توانید از آن تنها به عنوان ابزاری برای زیباتر کردن عنوان استفاده کنید.

تایپوگرافی Vintage Typeface توسط تیبالت جان بیر

کدها: https://codepen.io/ThibaultJanBeyer/pen/xOgmvz

تایپوگرافی

Typeface با ایجاد احساس قدیمی بودن و ظاهر زیبای خود نه تنها در طراحی‌های قدیمی بلکه در طراحی‌های مدرن هم بسیار جذاب هستند. تم‌های فراوانی وجود دارد اما این یکی ارزش توجه را دارد چون با استفاده از CSS ایجاد شده و سبک، انعطاف پذیر و مناسب برای پروژه‌های مختلف است.

انیمیشن تایپوگرافی توسط کنجی سایتو

کدها: https://codepen.io/kenjiSpecial/pen/JqGdE

تایپوگرافی

کنجی سایتو را به خاطر آزمایش‌های منحصر به فرد و نوآورانه‌ای که با CSS ،HTML و جاوا اسکریپت انجام می‌دهد، می‌شناسند. این انیمیشن تایپوگرافی قطعا با رفتار باز تولیدی و دگرگونی پیچیده خود بین نمادها، توجه شما را به خود جلب خواهد کرد.

انیمیشن متنی Montserrat توسط کلیر لارسن

کدها: https://codepen.io/ClaireLarsen/pen/XmVyVX

تایپوگرافی

هنر خط این روزها خیلی رایج شده است و تایپوگرافی برون نما یکی از آن ترندهایی است که در وب سایت‌های مختلفی به کار می‌رود. این انیمیشن متنی دارای فونت کامپوزیتی زیبایی است که هرگز بی روح تلقی نخواهد شد چون حسی از حرکت را در بیننده ایجاد می‌کند و بسیار هم باکلاس است.

تایپوگرافی Backlight Text توسط گوران راکیک

کدها: https://codepen.io/golle404/pen/adGQRJ

تایپوگرافی

این افکت با کمک Canvas و Vanilla.js به دست آمده است. گرچه این نمونه به خوبی در فایرفاکس اجرا نمی‌شود اما زیبایی آن در به کار گرفتن روشی پیشرو و اجرای فوق‌العاده است که آن را برای هر وب سایتی مناسب می‌سازد.

تایپوگرافی Magnetype توسط بنت فیلی

کدها: https://codepen.io/bennettfeely/pen/vOxxXO\

تایپوگرافی

این انیمیشن برای صفحات نورانی، شروع سخنرانی یا عناوین مهم عالی است چون روشن، مسطح، داینامیک و بسیار جلب توجه کننده است. آن را برای هایلایت کردن عنوان یا لوگو به کار ببرید.

انیمیشن متنی SVG توسط نیراجان بسنت

کدها: https://codepen.io/Nirajanbasnet/pen/XdaWqM

تایپوگرافی

این افکت بسیار مشابه با نمونه قبلی است اما تفاوت‌های اندکی هم دارد مثل تعداد سایه‌ها یا فضاهای خالی که به کار رفته است. تمام خطوط در یک مسیر قرار دارند تا جریان همگون مداومی ایجاد شود.

مطالعه مقاله مرتبط در لیداوب:

افکت تمرکز متنی توسط جانی شولز

کدها: https://codepen.io/jonnyscholes/pen/QbKPdZ

تایپوگرافی

سازنده با استفاده از ویژگی‌های HTML و CSS توانسته است این ترفند زیبا و پیچیده را در متن پیاده کند. این تایپوگرافی بسیار کاربردی بوده و می‌تواند به راحتی پروژه‌های وب زیادی را ارتقا دهد.

Sketch.js + CoffeePhysics Awesomeness توسط داکان

کدها: https://codepen.io/dhaakon/pen/bvrpt

تایپوگرافی

یکی دیگر از انیمیشن‌های فوق‌العاده در لیست ما که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. سازنده با ترکیب امکانات قدرتمند Sketch.js و CoffePhysics این افکت زیبا را ایجاد کرده است.

افکت متنی سه بعدی توسط دنیز گارن

کدها: https://codepen.io/dennisgarrn/pen/kHEKn

تایپوگرافی

این افکت سنتی را می‌توان در نمایش خانه‌ها و سالن‌های تئاتر مشاهده کرد. سازنده از اختلاف دید برای افزودن رئالیسم به حروف استفاده کرده و نتیجه نهایی بسیار زیبا می‌باشد.

دایره، متن و getImageData توسط راشل اسمیت

کدها: https://codepen.io/rachsmith/pen/fBoiD

تایپوگرافی

یک انیمیشن جالب دیگر. راشل اسمت از دایره‌های کوچک مسطح استفاده کرده تا حروفی را ایجاد کند. در ابتدا، یک پرده با حباب‌های نامنظم و متحرک به نظر می‌رسد اما وقتی روی CTA کلیک می‌کنید اتفاقی جادویی رخ می‌دهد.

انیمیشن متنی توسط هندری سادراک

کدها: https://codepen.io/hendrysadrak/pen/BNvrMm

تایپوگرافی

هندری سادراک نه تنها با انیمیشن منحصر به فرد خود ذهن شما را به بازی می‌گیرد بلکه کلمه‌ای که در ابتدا مشاهده می‌کنید را به ابری از ذرات نامنظم تبدیل می‌کند که توجه بیننده را به خود جلب می‌کند.

Fabric Typography توسط mxmx

کدها: https://codepen.io/mnmxmx/pen/JKoYyd

تایپوگرافی

این افکت با ایجاد بافتی زیبا که با مهارت ایجاد شده، احساس تصویر سه بعدی را ایجاد می‌کند. شما می‌توانید پارامترهایی مثل تراکم، سادگی، سختی و انعطاف پذیری را کنترل کنید تا به نتیجه مطلوب دست یابید.

تایپوگرافی سه بعدی CSS توسط نوح بلون

کدها: https://codepen.io/noahblon/pen/CsxfH

تایپوگرافی

ایجاد تایپوگرافی‌هایی که فقط توسط CSS3 ایجاد شده‌اند، بسیار لذت‌بخش است. نوح بلون از این هم فراتر رفته است، نه تنها یک متن سه بعدی ایجاد کرده است بلکه آن را با افکت خطای دید هم تجهیز کرده تا به اثر بصری آن قدرت ببخشد.

مطالعه مقالات بیشتر در لیداوب:

 می‌توانید بهترین مقالات تخصصی در زمینه طراحی سایت و سئو را در کتابخانه آنلاین لیداوب دنبال کنید.