پروژه های جانبی موفق از برترین طراحان وب

برای همه ما لازم است غیر از کار اصلی، فعالیتی مانند یک سرگرمی یا پروژه جانبی داشته باشیم تا خلاقیت و انگیزه را در ما روشن نگه دارد.


شما مجبور نیستید بعد از ساعت کاری همچنان روی مهارت‌های طراحی وب خود کار کنید. در مقاله امروز لیداوب، فهرستی از چند طراح برتر وب و پروژه‌های جانبی آن‌ها را برای شما آماده کرده‌ایم که بعضی از آن‌ها به موفقیت چشم‌گیری دست پیدا کرده و درآمد فوق العاده‌ای را نصیب خود کرده‌اند. می‌توانید از این ایده‌ها الهام گرفته و شما نیز پروژه خود شروع کنید.

۱. Davey Heuser- IconJar

پروژه های جانبی برترین طراحان وب

دیوی هیوسر یک طراح سایت هلندی است که روی پروژه‌های حرفه‌ای کار می‌کند. او طراح ارشد سایت Sketch هم بوده است اما طی چند سال گذشته، در اوقات فراغت خود به همراه کورتیس هارد، IconJar را راه اندازی کرده‌اند که یک اپلیکیشن مک است که آیکون‌های فرد را سازماندهی می‌کند. این اپلیکیشن توسط کمپانی‌های بزرگی مانند گوگل، مایکروسافت و اسپاتیفای به کار برده شده است.

۲. Dan Petty – Epicurrance and Freelance TV

پروژه های جانبی برترین طراحان وب

دان پرتی به علت سبک طراحی خلاقانه خود یکی از برترین‌های صنعت طراحی وب است . طی چند سال گذشته او یک همایش خلاقانه به نام Epicurrance را مدیریت می‌کند. او در سال ۲۰۱۷، یک سریال مستند در مورد فریلنسرهای موفق به نام Freelance TV راه اندازی کرد.

۳. Laura Kalbag – Accessibility for Everyone

پروژه های جانبی برترین طراحان وب

لائورا کالبرگ یک طراح بریتانیایی است که در سوئد زندگی می‌کند. او به طراحی‌های اخلاقی، همه گیر و دسترسی پذیری علاقه دارد. او با A Book Part برای نوشتن در مورد پیاده سازی دسترسی پذیری در فرآیند طراحی برای ایجاد تجربه کاربری (UX) بهتر برای همه، همکاری کرده است. این کتاب Accessibility for Everone نام دارد.

۴. Frank Chimaro – The Shape of Design

پروژه های جانبی برترین طراحان وب

فرانک چیمارو یک طراح نیویورکی است که در سال ۲۰۱۷ کتابی به نام The Shape of Design منتشر کرد. این کتابچه در مورد طراحی برای دیگران است که فرانک آرزو می‌کند، ای کاش زمانی که خودش شروع به طراحی کرده بود می‌توانست یک کتاب مانند آن را داشته باشد. این کتاب تحسین‌های زیادی را برانگیخت و از تکنیک‌های آن در سراسر جهان استفاده شد.

۵. Helen Tran – A Different Way to Run Internship

پروژه های جانبی برترین طراحان وب

هلن تران یک طراح کانادایی است که در تورنتو زندگی می‌کند. او سال‌ها طراح ارشد Shopify بوده است. هلن یک مطالعه موردی کامل و جامع در مورد نحوه مدیریت دوره کارآموزی منتشر کرده است. در این کتاب گفته شده است که طراحان چگونه مشکلات مربوط به آموزش طراحان حرفه‌ای را به شیوه ای کارامد مدیریت می‌کنند.

۶. Paul Jarvis – The Sunday Dispatch

پروژه های جانبی برترین طراحان وب

پائول ژارویس یک طراح فریلنسر اهل ونکوور کانادا است او بیش از ۲۰ سال به صورت فریلنسر کارکرده است و پروژه‌های جانبی مختلفی دارد شامل یک خبرنامه محلی به نام The Sunday Dispatch. او چندین کتاب منتشر کرده و دوره‌های آموزشی فراوانی مانند Creative Class منتشر کرده است که طی آن نحوه تبدیل شدن به یک فریلنسر حرفه‌ای را آموزش می‌دهد. یکی دیگر پروژه‌های او Chimp Essentials است که نحوه استفاده کارامد از  MailChimp را آموزش می‌دهد.

۷. Julie Zhou – The Looking Glass

پروژه های جانبی برترین طراحان وب

جولی ژو یکی طراحان ارشد در فیسبوک است. طی چند سال گذشته، او به دلیل نوشته هایش شهرت زیادی در جامعه طراحان وب کسب کرده است. او از مدت‌ها قبل شروع به نوشتن مقالات هفتگی در مورد طراحی، نحوه سال محصولات فوق العاده و چگونگی حل مشکل کرد. او اکنون بیش از ۲۰۰ هزار دنبال کننده در Medium دارد. فهرست ایمیل او the Looking Glass نام داشته و هر هفته مقالات جدیدی برای شما ارسال می‌کند.

۸. Karolina Scczur – Diversity and Inclusion iniciatives

پروژه های جانبی برترین طراحان وب

کارولینا سزور یک طراح و برنامه نویس لهستانی است که در حال حاضر در استرالیا زندگی می‌کند. سازماندهی همایش‌ها باعث شد او به سمت محیطی انحصاری و قابل دسترس برای همایش سوق پیدا کند. مثلا او در مورد کدهای آسیب رسان conducts صحبت می‌کند. نوشته‌های او در این خصوص بسیار مفید و کمک کننده است.

۹. Irene Au – Focusing first on user need to inspire

پروژه های جانبی برترین طراحان وب

ایرنه آیو یک طراح آمریکایی است که در حال حاضر شریک اجرایی کمپانی Khosla Ventures است که در آنجا به کمپانی‌ها کمک می‌کند تا بتوانند تیم‌های طراحی خود را بهبود ببخشند. ماموریت حرفه‌ای او کمک به کمپانی‌ها برای رشد از طریق قدرت فرآیندهای طراحی و تیم‌های قوی است. او یک طراح حرفه‌ای است که تیم‌های بزرگی را در کمپانی‌های برجسته مانند گوگل و یاهو هدایت کرده است. او همیشه در این خصوص در وب سایت خود می‌نویسد و در مورد موضوعات مختلف می‌نویسد.

۱۰. Nguen Le – Process Masterclass

پروژه های جانبی برترین طراحان وب

گوین لی یک طراح مستقل اهل ملبورن استرالیا است. او علاوه بر سبک طراحی خلاقانه و منحصر به فرد خود، یک کلاس آنلاین هم برگزار می‌کند. او در Process Masterclass به طراحان جوان و تازه کار روش‌های بهبود مهارت‌ها، ارزش آفرینی برای مشتریان، ایجاد فرآیندهای طراحی قابل اطمینان و موارد دیگر را آموزش می‌دهد. دوره آموزشی او از استقبال خوبی برخوردار شده و بسیاری از دانشجویان از او تقدیر کرده‌اند.

مطالعه مقالات بیشتر در لیداوب:

 آیا شما نیز یک پروژه جانبی طراحی سایت برای خود ایجاد کرده‌اید؟ اگر نه، می‌توانید از موارد بالا الهام بگیرید و شروع به کار کنید و موفقیت بیشتری کسب نمایید. سایر مقالات طراحی وب ما در لیداوب نیز می‌تواند راه‌گشای شما در این مسیر باشد.