در حال بارگزاری ...

معرفی پکیج Laravel Options در لاراول

توسط الهه قنبری
آخرین به روز رسانی دوشنبه 29 دی 1399

در این مقاله از لیداوب، یکی دیگر از پکیج‌ های لاراول به نام پکیج Laravel Options را مورد بررسی قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید. از طریق پکیج Laravel Options می‌توان یک پایگاه داده عم

در این مقاله از لیداوب، یکی دیگر از پکیج‌ های لاراول به نام پکیج Laravel Options را مورد بررسی قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.


از طریق پکیج Laravel Options می‌توان یک پایگاه داده عمومی با گزینه‌های کلید و مقدار (key-value) در لاراول ایجاد کرد. این پکیج از یک جدول پایگاه داده ساده با فیلد کلید و مقدار و یک مدل Option که از طریق service provider در دسترس است، استفاده می‌کند.

پکیج Laravel Options شامل برخی از helpers و یک Facade برای کار با جدول options و یک API عمومی مشترک است که برای انجام عملیات ایجاد، حذف، getting و setting بر روی گزینه‌ها با استفاده از کلید (key) به کار می‌رود:

// Get an option
option('someKey');

// Set option
option(['someKey' => 'someValue']);

// Check the option exists
option_exists('someKey');

این پکیج دارای یک فرمان کنسول است که امکان تنظیم گزینه‌های عمومی از طریق خط فرمان را فراهم می‌کند:

php artisan option:set site_name "Laravel News"

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دستورالعمل‌های کامل نصب و چگونگی استفاده از این پکیج می‌توانید آن را در GitHub بررسی کنید.

آشنایی با سایر پکیج های لاراول:

برای مطالعه سایر مقالات ما در زمینه معرفی انواع پکیج‌ ها و مقالات آموزشی کوتاه و کاربردی فریم ورک لاراول، می‌توانید با ما در لیداوب همراه باشید.

دیدگاه ها

دیدگاه ها : 0


متاسفانه فقط اعضای سایت قادر به ثبت دیدگاه هستند

رایگان

اشتراک گذاری در
سورس خرید و فروش ارزهای دیجیتال
ثبت امتیاز
2 (2 رای)

   لطفا صبر کنید ...