در حال بارگزاری ...

گوگل پیش‌ نمایش‌ ۶ ثانیه‌ ای ویدیو را به نتایج جست‌ و جوی موبایلی خود اضافه کرد

توسط سعید هوشیار
آخرین به روز رسانی دوشنبه 13 مرداد 1399

کمپانی صاحب‌نام گوگل چند روز پیش در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد که از این به بعد در نتایج جست‌و‌جوی سرچ‌های موبایلی، پیش‌نمایشی ۶ ثانیه‌ای از ویدیوها به نمایش در خواهد آمد. همراه لیداوب باشید تا بیشتر با این رویداد مهم آشنا شوید.

گوگل کمپانی بزرگی است و گاهی اوقات با بروزرسانی‌هایش، ما را شگفت‌زده می‌کند؛ بروزرسانی جدید این موتور جست‌و‌جو گر چه چیز جدید و عجیبی نیست، اما در بسیاری از مواقع می‌تواند مفید واقع شود. این کمپانی چند روز پیش اعلام کرد از این به بعد پس از جست‌و‌جو با پلتفرم‌های موبایلی، در بخش نتایج جست‌و‌جو، پیش‌نمایشی ۶ ثانیه‌ای از ویدیوها در حالت بی‌صدا پخش خواهد شد تا شما بفهمید که آیا آن ویدیو، همان چیزی است که دنبالش می‌گردید یا خیر.همراه لیداوب باشید.

از این به بعد در پلتفرم‌های موبایلی، هر گاه در نتایج جست‌و‌جویتان ویدیو آمد، گوگل یک پیش‌نمایش ۶ ثانیه‌ای را برای اطمینان حاصل کردن از مفید بودن آن ویدیو، برای شما به نمایش در خواهد آورد. جالب است بدانید که گوگل گفته، توانایی پخش ۶ ثانیه‌ای ویدیو تنها محدود به یوتیوب نیست و این موتور جست‌و‌جو توانایی پخش ویدیوهای آپلود شده بر روی سایت‌های مختلف را دارد. 

در حقیقت گوگل گفته است که تمامی ویدیوهای موجود بر روی اینترنت، شرایط پخش ۶ ثانیه‌ای را دارند، با این‌حال ممکن است این موتور جست‌و‌جو نتواند پیش‌نمایش برخی از ویدیوهای تازه آپلود‌شده را به نمایش بگذارد؛ چرا که ساخت این پیش‌نمایش‌ها توسط سرورها، اندکی زمان‌بر است.

البته بدیهی است که یک پیش‌نمایش ۶ ثانیه‌ای نمی‌تواند به تنهایی اطلاعات کافی را در مورد یک ویدیو به شما ارائه دهد، اما با این حال می‌تواند راه بسیار مناسب و در عین حال سریعی باشد.

هدف اصلی این کار گوگل این است که شما بتوانید با دیدن پیش‌نمایشی کوتاه، ابهام‌هایتان (در مورد دیدن یا عدم دیدن ویدیو) برطرف شود و بیهوده وقت خود را با دیدن ویدیوهای طولانی و خسته‌کننده (که ممکن است بسیاری از آن‌ها غیر مفید هم باشند) هدر ندهید. 

بگذارید با یک مثال برای شما این قابلیت را معرفی کنیم؛ فرض کنید که در گوگل به دنبال دیدن ویدیوهای رقص سالسا هستید؛ برخی از ویدیوهایی که در نتایج جست‌و‌جو می‌آیند، ممکن است افراد حرفه‌ای را در حال انجام این کار نشان دهند؛ با این حال برخی دیگر نیز ممکن است آموزش رقص سالسا باشند.

گوگل برای فعال‌سازی این قابلیت، از برخی از ماشین‌های هوشمندش بهره گرفته‌است؛ آن‌طور که می‌دانید در بسیاری از ویدیوها، ۶ ثانیه ابتدایی، بخش مهم ویدیو را به نمایش نمی‌گذارد و به همین دلیل است که گوگل برای به نمایش گذاشتن پیش‌نمایش‌های ۶ ثانیه‌ای، ابتدا کل ویدیو را تحلیل کرده و سپس به صورت هوشمند، ۶ ثانیه از ویدیو را جدا کرده و به نمایش می‌گذارد. 

این پیش‌نمایش‌ها هیچ‌گونه تبلیغاتی ندارند و وقتی به نمایش در می‌آیند که شما به وای‌فای متصل باشید. البته این امکان برای شما فراهم شده که با فعال کردن گزینه‌ی مربوطه، با دیتای سیم کارت خود هم بتوانید به تماشای پیش‌نمایش‌ها بنشینید.

جالب است بدانید ویژگی‌هایی که گفته شد تنها روی دستگاه‌های موبایل‌ها در دسترس است.

دیدگاه ها

دیدگاه ها : 0


متاسفانه فقط اعضای سایت قادر به ثبت دیدگاه هستند

رایگان

اشتراک گذاری در
سورس خرید و فروش ارزهای دیجیتال
ثبت امتیاز
0.7 (3 رای)

   لطفا صبر کنید ...