گوگل آنالیتیکس چیست؟

بی‌تردید گوگل آنالیتیکس، یکی از بهترین ابزارهای آنالیز سایت هست که می‌توانید با استفاده از آن‌، بهترین تحلیل را برای سایت خود داشته باشید. با معرفی گوگل آنالیتیکس همراه لیداوب باشید.


برای داشتن یک سایت عالی ضمن تولید محتوای حرفه‌ای در آن، باید از یک ابزار آنالیز حرفه‌ای هم استفاده کرد تا بتوانیم همواره با تحلیل درست از سایت خود، به بهترین شکل ممکن سایتی پویا و جذاب را برای مخاطبین خود داشته باشیم. در واقع ابتدا باید سایت را با سئو خوب و حرفه ای بالا بیاوریم و بعد با ابزارهای معتبر آن را آنالیز کنیم.
گوگل آنالیتیکس دقیقا همان ابزار آنالیز کلیدی و مهمی است که هر سایت باید آن را به استخدام خودش درآورد. در واقع با گوگل آنالیتیکس شما می‌تواند بهترین محتوا و چینش را برای مخاطب خود در نظر بگیرید و درخشش سایت خود را دو چندان کنید. اگر دوست دارید که از این ابزار آنالیز حرفه‌ای استفاده بهتری داشته باشید، این مقاله در لیداوب را دنبال کنید.

گوگل آنالیتیکس در نقش آنالیزور

در موارد زیر، مهم‌ترین نکات مربوط به استفاده از گوگل آنالیتیکس را به ترتیب بیان کرده‌ایم که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها، بهترین استفاده را از این ابزار داشته باشید.

نکته اول این است که برای ورود به گوگل آنالیتیکس باید حتما یک حساب کاربری در Gmail داشته باشید پس اگر Gmail ندارید، باید در ابتدا یک حساب برای خود بسازید. بعد از اینکه حساب کاربری Gmail را برای خود ساختید، باید وارد سایت گوگل آنالیتیکس شوید و سپس روی گزینه Sign in کلیک کنید.

گوگل آنالیتیکس

زمانی که روی Sign in کلیک کردید، صفحه‌ای مشابه تصویر بالا به شما نمایش داده خواهد شد که در آن، ابتدا باید مشخص کنید که گوگل آنالیتیکس را برای آنالیز کدام ابزار نیاز دارید؟ موبایل یا سایت؟
سپس باید نام حساب کاربری خود را برای گوگل آنالیتیکس مشخص کنید که انتخاب این نام، اختیاری است و سپس نام سایت خود را باید در این مرحله داخل کادر وارد کنید.

دقت کنید که به صورت پیشفرض، پروتکل http قبل از نام سایت شما قرار گرفته است پس اگر گواهی SSL را روی سایت خود نصب کرده و پروتکل شما https است، دقت کنید که آن را انتخاب کنید.
در قسمت Industry Category نیز زمینه مربوط به سایت و کسب و کار خود را مشخص می‌کنید و در آخر هم موقعیت زمانی خود را بر روی Tehran قرار داده و درنهایت گزینه get tracking ID را زده تا به شما یک کد ارائه شود.

گوگل آنالیتیکس و Tracking Code

دقت کنید که این کد که در داخل یک کادر و در چندین خط ارائه شده است (مشابه کادر قرمز رنگ تصویر بالا)، عامل ارتباط سایت با گوگل آنالیتیکس است و باید آن را به سایت خود اضافه کنید.
زمانی که کد را اضافه کردید، می‌توانید با گوگل آنالیتیکس خود کار را شروع کنید ولی این نکته را توجه داشته باشید که هنوز هیچ دیتا و اطلاعاتی از سایت شما گرفته نشده است و ممکن است در همین ابتدا با قسمت‌های خالی زیادی در گوگل آنالیتیکس خود مواجه شوید.
حال برویم سراغ ستون سمت چپ که شما می‌توانید در آن قسمت‌های مهم گوگل آنالیتیکس را در آن مشاهده کنید.
قبل از اینکه بخواهیم درباره کاربرد هر کدام از این قسمت‌ها توضیحاتی را ارائه دهیم باید در ابتدا چند واژه را که در قسمت‌های مختلف گوگل آنالیتیکس به کار می‌آید را تعریف کنیم.

 • Sessions
  این واژه به معنی «هر بار» است لذا هر کجا که این کلمه را دیدید، «هر بار» را به ذهن خود بیاورید.
 •  Bounce Rate

بانس ریت یعنی صفحه‌ای که کاربر وارد آن شده است و بدون اینکه صفحات دیگر از برنامه شما را بازدید کند، از همان صفحه خارج شده است.
اگر این نرخ بالا است به این معنی است که کاربر وقتی صفحه‌ای را مشاهده می‌کند، سریع آن را ترک می‌کند و شما باید در پی کاهش این نرخ و نیز بهبود کیفیت صفحات خود باشید.
اگر بخواهیم مثالی را ارائه دهیم، باید بگوییم که قطعا صفحات لندینگ پیج در ابتدای هر سایت را مشاهده کرده‌اید که روبروی چشمان شما باز می‌شوند و همه ما در اکثر موارد آن را سریع می‌بندیم در این صفحات، نرخ بانس ریت خیلی بالا است.
نکته آخری هم که باید بگوییم این است که باید تلاش کنیم تا این نرخ به زیر حدودا ۴۰ درصد برسد.

 • Pageview
  تعداد صفحاتی است که کاربران آن را مشاهده کرده‌اند.
 • Pages/Session
  گفتیم که اگر Session را مشاهده کردید، باید بگویید «هر بار». حال به آسانی می‌توانید مفهوم این واژه را بفهمید. یعنی هر بار که کاربر وارد سایت ما شده است، چه تعداد صفحه را مشاهده کرده است.
 • New Session
  این واژه به این مفهوم است که کاربران با هر بار بازدید که از سایت دارند، وارد صفحات جدید از سایت می‌شوند. اگر بخواهیم مثالی بزنیم باید بگوییم که اگر مثلا New Session برای یک سایت عدد ۵۰ درصد باشد، به این معنی است که از ۱۰۰ کاربری که وارد سایت ما می‌شوند، ۵۰ نفر آن‌ها وارد یک سری صفحات دیگر از سایت ما هم می‌شوند که برای آن‌ها جدید است.
 • Duration
  این قسمت هم معمولا به صورت ترکیبی با عوامل دیگر در نظر گرفته می‌شود که بیانگر مدت زمان است مثلا اصطلاح Avg.Session Duration به این معنی است که به صورت میانگین، هر بار که کاربران وارد سایت شما می‌شوند، چه مدت زمانی را صرف می‌کنند برای بودن در سایت شما.

گوگل آنالیتیکس

۹ بخش مهم گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس

حال نوبت آن رسیده است که ۹ بخش‌ مختلف گوگل آنالیتیکس را به شما معرفی کنیم پس ادامه مقاله را دنبال کنید. (می‌توانید این ۹ بخش را به صورت منسجم در کادر قرمز رنگ تصویر بالا مشاهده کنید)

۱. Home

در این قسمت شما صرفا یک سری اطلاعات کلی را مشاهده می‌کنید مثل اطلاع از صفحاتی که بازدید شده‌اند، کابران از کدام کشور و با چه ابزاری وارد سایت شما شده‌‎اند، اطلاع از نرخ بازگشت کاربران و ...

۲. Customization

همانطور که از اسم این بخش مشخص است، شما می‌توانید در این قسمت گوگل آنالیتیکس، گزاش‌ها و هشدارهای آن را به خودتان سفارشی‌سازی کنید.

 

گوگل آنالیتیکس و Real-Time

۳. Real-Time

در این قسمت شما می‌توانید به صورت کاملا آنلاین و در همین لحظه بفهمید که چه کسانی از سایت شما بازدید کرده‌اند، با جستجو چه کلمات کلیدی به سایت شما رسیده‌اند، آیا از طریق گوگل شما را پیدا کرده‌اند یا از طریق شبکه‌‌های اجتماعی و اینکه از کدام کشورها بیشترین تعداد مخاطب را دارید.
در این قسمت یک سری زیر عنوان هم مشاهده می‌کنید که به صورت کاملا مستقل و جامع درباره Real-Time به شما اطلاعاتی را داده‌اند مثلا در قسمت Location، به شما می‌گوید که کاربران شما بیشتر از چه کشورهایی هستند یا در قسمت Content، به شما می‌گوید که چه محتوایی از سایت شما بیشتر مورد توجه مخاطب قرار گرفته است.
ضمنا در قسمت Event هم شما می‌توانید رویدادهایی که برای سایت خود متصور هستید را در اینجا مشاهده کنید درواقع فرض کنید که سایت یا شرکت شما در یک نمایشگاه بین‌المللی شرکت کرده است، در اینجا می‌توانید به صورت آنلاین و در لحظه ببینید که این رویداد، چه کاربرانی را به سایت شما جذب کرده است.

 

گوگل آنالیتیکس و Audience

 

۴. Audience

این قسمت را به صورت کامل و اختصاصی می‌توانیم به آمار مخاطبین سایت نسبت دهیم.
زمانی که شما در این قسمت روی زیر عنوان Overview کلیک می‌کنید، شاهد یک سری اصطلاحات و نمودارهایی هستید که در بالا این اصطلاحات را برای شما تعریف نمودیم (مشابه تصویر بالا)
در این قسمت علاوه بر دیدن مفاهیم ذکر شده، شما می‌توانید نوع سیستم عامل، نوع مرورگر، کشور و شهر، نوع ابزار وارد شده (موبایل یا دسکتاپ) و حتی نوع سرویس اینترنت کاربر هم اطلاعاتی را کسب نمایید.

 • Active User
  در یک بازه زمانی که شما برای گوگل آنالیتیکس مشخص می‌کنید، می‌توانید تعداد کاربرانی که در سایت شما بوده و از محتوای سایت شما بازدید کرده‌اند را مشاهده کنید.
 • LifeTime Value
  این شاخص بیشتر می‌‎تواند در زمان تبلیغات سایت به شما کمک کند به این مفهوم که شما می‌توانید در یک بازه مشخص، ارزش کاربران را بر اساس معیارهایی که برای گوگل آنالیتیکس مشخص می‌کنیم مثل درآمد، بازدیدها و ... مشخص کند. شما می‌توانید این معیارها را LTV Metric مشخص کرده و حتی شاخص‌ها را می‌توانیم با یکدیگر مقایسه نیز کنیم.

 

گوگل آنالیتیکس و Cohort Analysis

 

 • Cohort Analysis
  با استفاده از این قابلیت، شما می‌توانید گروهی از مخاطبین خود را هر روز نسبت به روز قبل رصد کنید به این صورت که باید در Data Range، بازه زمانی خود را مشخص سازید و در قسمت Metric هم می‌توانید شاخص مد نظر خود را برای آنالیز در اختیار گوگل آنالیتیکس قرار دهید.
  در Cohort Size نیز شما می‌توانید بازه زمانی تعیین شده خود را به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه قرار دهید و درنهایت در جدولی مثل تصویر بالا شما می‌توانید اطلاعات موردنظر خود را مشاهده کنید.
  دقت داشته باشید Day ۰، روز نخستی است که کاربر برای اولین بار از سایت ما بازدید می‌کند، Day ۱ هم درواقع روز اول بعد از بازدید مخاطبین اول است، حال می‌توانید Day ۵ را بگویید که چیست؟
  درست حدس زدید، این روز، پنجمین روز بعد از روز اول که کاربران برای اولین بار سایت شما را مشاهده کرده‌اند.
  فرض کنید اگر در Day ۵، داخل کادر بالا که قرمز رنگ نشان داده‌ایم، عدد ۰/۲۰ درصد را داشته باشیم، می‌توانیم این گونه تصور کنیم که تنها ۰/۲۰ درصد از کاربرانی که در روز Day ۰ از سایت ما برای اولین بار بازدید کرده‌اند، باز هم در روز پنجم به سایت ما بازگشته و دوباره سایت ما را مشاهده کرده‌اند.
  این قابلیت جدید گوگل آنالیتیکس است که شما می‌توانید از آن اطلاعات خوبی را بدست آورده و تحلیل کنید که چرا کاربرانی که در روز اول به سایت ما آمده‌اند چرا باید با گذشت زمان نسبت به یک محتوای درون سایت‌مان، رغبتی نداشته و دوباره مراجعه نمی‌کنند.

 • Audience
  این قسمت هم جدیدا به امکانات گوگل آنالیتیکس اضافه شده است به این صورت که یک آمار کلی درباره کاربران، رفتارهای انجام شده به وسیله آن‌ها (مثلا تعیین بانس‌ریت هر کاربر یا تعیین Pages/Session برای هر کاربر و ...) نیز می‌توانید اهدافی که در اینجا مشخص کرده‌اید را دراینجا پیگیری کنید.
 • User Explorer
  در این قسمت شما می‌توانید کاربران خود را بر اساس ID رصد کنید و با زدن روی ID ها متوجه رفتار کاربر خود شوید.
 • Demographic
  در اینجا کاربران خود را به تفکیک جنس و سن مشاهده کنید.
 • Interests
  اگر دوست دارید بدانید کاربران شما به چه موضوعات، بخش‌ها، محصولات و ... در سایت شما علاقه‌مند هستند، حتما به این قسمت توجه داشته باشید.
 • Geo
  برای اطلاع از زبان و موقعیت مکانی کاربران می‌توانید سری به این قسمت بزنید.

 

گوگل آنالیتیکس و Engagement

 

 • Behavior
  در این قسمت شما می‌توانید مشاهده کنید که کاربری که وارد شده دارای چه رفتاری است و به ازای هر Session، چه تعداد صفحه را مشاهده کرده‌اند، نرخ بانس‌ریت کاربر چقدر است، متوسط مدت زمانی که برای هر بار ورود به سایت داشته است چقدر است ضمن اینکه مثل تصویر بالا در زیر عنوان
  Engagement برای شما مشخص می‌کند در بازه‌های زمانی مشخص (مثلا بین 0 تا 10 ثانیه) کاربران در این بازه زمانی، چه تعداد صفحه را بازدید کرده‌‌اند.
 • Technology
  اگر می‌خواهید بدانید کاربران شما برای ورود به سایت شما از کدام مرورگرها و شبکه‌های اینترنتی استفاده کرده‌اند، می‌توانید به سراغ این قسمت بروید.
 • Mobile
  در این قسمت با انواع ابزارهای ورود با سایت از طریق کاربران خود آشنا می‌شوید حتی نوع موبایل به کار رفته هم می‌تواند دراین جا مشخص شود.
 • Custom
  شما در این بخش می‌توانید با یک سری از کدهای دیگری که سایت خود اضافه می‌کنید، یک سری متغیرهای سفارشی را ایجاد کنید که کاربر شما را بتواند ارزیابی نماید.

 • Benchmarking
  اگر می‌خواهید درباره موضوعات کاری خودتان در بین کسب و کارهای دیگر و حتی کشورهای دیگر یک مقایسه و سنجشی داشته باشید می‌توانید به Benchmarking مراجعه نمایید.
  حتی شما می‌توانید ببینید در کسب و کارتان، ایجاد ترافیک برای سایت‌تان به وسیله کدام ابزار است و در کسب و کارهای دیگر با کدام ابزار و از طریق ایده گرفته و برای خود اجرا کنید. حتی شما می‌توانید در این قسمت، کشور ایران را انتخاب و اگر مایل باشید، استان‌ها ایران را انتخاب کنید.

 • Users Flow
  در این قسمت یک سری نمودارهای به اصطلاح شناور را مشاهده می‌کنید که رفتار کاربر را به شما نشان می‌دهد که مثلا از کدام قسمت سایت شما شروع کرده و به کدام بخش‌ها رفته است. در این قسمت شما نیز امکان فیلتربندی نیز دارید به این صورت که می‌توانید این نمودارها را برای کاربر، برای شبکه‌های اجتماعی، بر اساس شهر و کشور، مرورگر کاربر و ... فیلتربندی نیز نمایید.

گوگل آنالیتیکس و Acquisition

۵. Acquisition

می‌رسیم به بررسی پنجمین قسمت از ستون کناری گوگل آنالیتیکس.
شما در این قسمت متوجه خواهید شد منشا بازدیدهای سایت شما از کجاست. این گزینه و سایر زیرعنوان‌‎هایی که در این قسمت است به شما کمک می‌کند که مبدا ترافیک سایت خود را تشخیص دهید.
اینکه از طریق کدام کلمات کلیدی، کدام کمپین‌های تبلیغاتی، کدام شبکه‌ی اجتماعی، کدام تکنولوژی و ... به سایت شما وارد شده‌اند را می‌توانید در این قسمت جستجو کنید.
(درست مثل تصویر بالا که فهرستی از عوامل ایجاد ترافیک در سایت ما را معرفی کرده است. مثلا Referral به معنی تبلیغاتی است یعنی چه تعداد به صورت با کلیک بر روی یک سری تبلیغات، وارد سایت شما شده‌اید یا Organic Search به معنی اینکه افراد از طریق جستجوی طبیعی و موتورهای جستجو شما را پیدا کرده‌اند و ...)

 • AdWords و Search Console
  برای استفاده از این دو قسمت، باید گوگل آنالیتیکس خود را این دو ابزار گوگل متصل کرده و نیز بعد از مدتی بتوانید آنالیز خوبی از آن‌ها هم داشته باشید.
 • Socials
  در این قسمت هم اطلاعات کاملی درباره شبکه‌های اجتماعی پیدا کنید.
 • Campaigns
  اگر برای تبلیغات سایت خود از کمپین‌های تبلیغاتی استفاده کرده‌اید، در این قسمت می‌توانید مشاهده کنید که ثمره کار شما به چه صورت بوده است. اینکه از کدام کلمه کلیدی کاربران شما را پیدا کرده و از طریق کدام کمپین وارد سایت شما شده‌اند و ... را از اینجا جستجو کنید.

۶. Behavior

از اسم این قسمت مشخص است که کاربران وقتی می‌آیند وارد سایت شما می‌شوند، چه رفتاری دارند، به کدام صفحه وارد می‌شوند، از کدام صفحه خارج می‌شود و ...

 • Site Content
  در این قسمت می‌توانید درباره صفحات و محتوا سایت خود اطلاعات کسب نمایید. بدانید که بانس‌ریت صفحات مختلف چقدر است، چه زمانی را صرف صفحات شده‌اند، اگر صفحه شما دارای یک محصول است می‌توانید حتی نرخ و ارزش این صفحه را هم ببینید.
  نکته مهم در اینجا قسمت Exit Rate است، در اینجا باید شناسایی کنید که کاربران شما از کدام صفحه شما خارج شده‌اند و کاری کنید که صفحات شما دارای جذابیت بیشتری نیز شوند.
 • Site Speed
  اگر می‌خواهید درباره سرعت قسمت‌های مختلف سایت خود بدانید، متوسط زمانی که هر کاربر می‌گذارند، می‌توانید به این قسمت مراجعه نمایید.
  حتی در این قسمت، گوگل با اتصال خودکار شما به قسمت Google Page Speed، می‌تواند سرعت سایت شما بررسی شده و گوگل به شما پیشنهادات مربوط به بهبود سرعت را به شما می‌دهد.

گوگل آنالیتیکس و Site Search

 • Site Search
  آیا می‌خواهید ببینید که مخاطب سایت شما بعد از اینکه از طریق جستجو، سایت شما را پیدا کرده و مشکلش حل شد، چه مدت زمانی بعد از آن درون سایت شما می‌ماند؟ (مفهوم Time After Search)
  یا اینکه بعد از اینکه نتیجه موردنظرش را درون سایت شما پیدا کرد، چه تعداد صفحاتی را بعد از آن درون سایت شما می‌بیند؟
  (مفهوم Avg.Search Depth)
  بعد از جستجو درباره کدام موضوعات مختلف، بالاخره از صفحه سایت شما خارج می‌شود؟ (مفهوم Search Exit)
  به کدام صفحه وارد و از کدام صفحه خارج شده و در این بین چه زمانی را صرف کرده است؟ جواب تمامی این سوالات در Site Search است.

 • Events
  اگر محصول جدیدی را رونمایی کرده‌اید، اگر یک کمپین تبلیغاتی به راه انداخته‌اید و ... در این قسمت رویدادهای خود را می‌توانید دنبال کنید.
 • Publisher
  برای استفاده از امکانات این قسمت هم باید به Google AdSence متصل شوید و اطلاعات تحلیلی آن را در این قسمت مشاهده کنید.
 • Expriment
  در این قسمت گوگل آنالیتیکس به شما اجازه می‌دهد که تغییرات یا تنوع را در سایت خود استفاده کنید و بتوانید از طریق اهداف خود را بسنجید و آنالیز درستی از برنامه‌های خود داشته باشید.

۷. Conversions

این قسمت مربوط به تعیین اهداف کاری ما است که می‌توانیم از طریق گوگل آنالیتیکس آن را پیگیری کنیم و شما این قسمت را در اکثر قسمت‌های دیگر تحت نام Goal مشاهده کرده‌اید.

گوگل آنالیتیکس و تعیین Goal

قبل از اینکه بخواهیم با این صفحه کار کنیم باید در قسمت Admin که آخرین قسمت از ستون کناری گوگل آنالیتیکس است، Goal را تعیین کنیم (مطابق تصویر بالا وقتی بر روی Admin بزنیم، باید روی Goal نیز کلیک کنیم)

گوگل آنالیتیکس و تعیین هدف

زمانی که شما هدف را مشخص می‌کنید باید برای در کادری که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید اسمی را انتخاب نمایید (کادر زرد رنگ در تصویر بالا).
درنهایت باید نوع هدف موردنظرتان را باید انتخاب کنید مثلا اگر گزینه Destination را انتخاب کنید باید یک آدرس را انتخاب کنید که کاربر درنهایت به آن برسد. (کادر قرمز رنگ در تصویر بالا)

گوگل آنالیتیکس و تعیین Value و Funnel

دو نکته مهم باید رعایت کنید آن هم تعیین Value و Funnel است. Value را می‌توان به عنوان یک ارزش در نظر گرفت و عنوان کرد که اگر کاربر به آنچه که ما می‌خواهیم برسد، این مقدار برای ارزش خواهد داشت. (کادر بنفش رنگ در تصویر بالا)
در قسمت Funnel (کادر آبی رنگ در تصویر بالا) هم باید کلیه مراحلی که کاربر قبل از رسیدن به Goal طی می‌کند را برای گوگل آنالیتیکس مشخص کنیم چرا که در هر کدام از این مراحل ممکن است کاربر بخواهد انصراف خود را اعلام نماید و ما باید ببینیم که مشکل کاربر ما چه بوده است که این مرحله را مثلا ترک کرده است. مثالی که می‌توانیم در این زمینه بزنیم درواقع طراحی یک فروشگاه اینترنتی است که شما می‌توانید تک تک مراحل خرید کاربر را در این قسمت طراحی کنید و آن را همواره آنالیز نمایید.
بعد از انجام این مراحل است که شما می‌توانید وارد قسمت Conversion شده و اهداف و مراحل آن را مورد پایش خود قرار دهید.

۸. Discover

این قسمت مربوط به قابلیت‌های جدیدی است که درون گوگل آنالیتیکس وجود داشته و شما می‌توانید به فراخور نیازی که دارید از آن‌ها دیدن کرده و در ابزار خود از آن‌ها بهره ببرید.

۹. Admin

قسمت ادمین هم کاملا مشخص است و شما می‌توانید در اینجا انواع تنظیمات مدنظرتان را انجام دهید.
می‌توانید یک اکانت دیگر هم در اینجا باز کنید یا در قسمت Tracking Info (قسمت Tracking Code) می‌توانید، همان کد ابتدایی را اگر گم کرده‌اید یا از سایت شما پاک شده است را پیدا کرده و دوباره در سایت خود قرار دهید یا در قسمت Goal هم قادر هستید که اهداف خود را تعیین نمایید و ...

نتیجه گیری

باید از گوگل آنالیتیکس برای سایت خود به عنوان یک مشاور و آنالیزور حرفه‌ای استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتایج را در کنار یک سایت و محتوای حرفه‌ای برای خود داشته باشید. در این مقاله تمامی قسمت‌های گوگل آنالیتیکس را مورد بررسی قرار دادیم که می‌‎توانید بهترین استفاده را از آن ببرید.
نکته‌ای که در آخر باید آن را بگوییم این است که همواره گوگل آنالیتیکس در حال بروزرسانی بوده و قابلیت‌های زیادی را ممکن است به خودش اضافه کند همانطور که گوگل آنالیتیکس چند سال قبل با امروز متفاوت است پس سعی کنید با کار کردن با این ابزار، خودتان را نیز به روز نگه دارد.
خوشحال می‌شویم تا در کتابخانه آنلاین  لیداوب، تجربیات و نظرات خود را درباره کار با گوگل آنالیتیکس با ما به اشتراک بگذارید.

برچسب ها